דף הבית בניין ואחזקה בניין ואחזקה - אחר האויב הכי גדול של מתכת
האויב הכי גדול של מתכת
יחיאל לוי 08/10/20 |  צפיות: 1222

מתכת היא חומר מאוד חזק שנמצא בשימוש גדול מאוד עבור בתי מגורים ועולם שלם של תעשייה. השימוש הרב והפופולאריות נובע מן החוזק הזה שגם ניתן לעיבוד בתנאים הנכונים, ולצביעה כדי לקבל את המראה שאותו מבקשים. האויב הכי גדול של מתכת הוא החלודה, וכאן כדאי להבין כיצד היא נוצרת על מנת לדעת יותר טוב כיצד מונעים ומטפלים בה.


איך נוצרת חלודה

חלודה היא דבר נוראי. צריכים להימנע ממנה גם מבחינה בריאותית כי היא יכולה לגרום לחולי במידה והיא חודרת אל מחזור הדם דרך פציעה, והיא גם כזו שמאכלת אט אט את המתכת עד אשר היא נחלשת ויכולה להתפרק כליל אחרי תקופה ארוכה שבה היא נשארת ככה חשופה.

איך בכלל נוצרת חלודה? חלודה נוצרת בתנאים של קורוזיה. מתכת חזקה צריכה נוכחות של רטיבות באופן קבוע כדי שזו תתחיל לפתח עליה שכבה חומה אדומה של חלודה שרק תלך ותגדל במידה וזו לא תטופל מראש או לאחר שזו הופיעה על המשטח. פתרון אפשרי הוא צבע לחלודה שקיים בכל חנות צבעים רגילה.


איך מונעים אותה

אם כבר מבינים מה התהליך שמביא אל התוצר שנקרא חלודה, מה שנותר הוא רק להעביר את המתכת תהליכים ששומרים עליה בצורה יעילה. יש מתכות שעוברות תהליך של גילוון שמגן עליה מפני מצבים של חשיפה לרטיבות והיווצרות קורוזיה, ויש תהליכים של יישום צבע לחלודה שמונעים את זה באותה צביעה בצורה טובה גם כן.

ההבדל הוא שאת הצבע הזה ניתן ליישם גם במקרה שכבר קיימת חלודה, עם צביעה על חלודה קיימת...יש מבחר רחב של צבעים עבור מתכות שכוללים הגנה מפני חלודה, ורק יש לבחור את הצבע הנכון כדי ליהנות ממתכת יפה ומוגנת באותו מקום.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 יחיאל לוי


 


מאמרים נוספים מאת יחיאל לוי
 
פתרון חכם של בנייה
אחד מאותם פתרונות שקיימים בארץ, ואותם מבצעים לא מעט קבלנים גדולים הוא פרויקט של פינוי בינוי שמופיעים כבר בכל עיר ועיר.

נסיעה מהנה ברכבי השכרה
רכבי יוקרה הם כאלה שיכולים להציע הנאה גדולה, בעיקר אם הם כאלה שמציעים תמורה מלאה עבור העלות ששולמה.

יוצאים לטיול יומי בקלנועית
נכון להיום יש הרבה מאוד סוגים של פתרונות המסייעים לנוע בצורה כמה שיותר עצמאית, את אחד מאלה מספקת הקלנועית.

טיפים לניקיון מקצועי של משרד
כיצד ניתן לשמור על חלל עם ניקיון איכותי בכל יום מחדש? הנה כמה טיפים שיסייעו לה לקרות בכל סוג של משרד, מהכי גדול או קטן.

שנה חדשה קלנועיות חדשות
07/01/21 | רכב
גם שנת 2021 היא כזו שבה תהיה תנועה נוחה עבור כל מי שחפץ בכך, ועם מבחר רחב של שינויים לטובה זה רק שאלה של זמן עד שבוחנים לרכישה את הקלנועית הבאה.

צו ירושה או קיום צוואה
05/01/21 | ירושה
לצד כל אלה הדברים שאותם יש להסדיר הם עניינים פיננסיים שקשורים אל כל הרכוש שנותר לאחר שאדם נפטר.

משרד תל אביבי נעים ונקי
משרד תל אביבי חייב לכלול את התחושה הנכונה לעסקים, ואחת מאלה כוללת פעולה של ניקיון שאותה מספקים חברות של ניקיון, רק באיזו בוחרים?

חגיגות סיום תיכון
נכון להיום, חגיגות מסוג נשפים מפוארים שמזכירים לא מעט את כל מה שקורה במסיבות סיום תיכון שקיימות בארצות רחוקות, עם בגדים ממותגים לאירועים ורכבים לא פחות יוקרתיים.

כבישים מלאים בסימנים
החיבור הזה שבין רשימה ארוכה של צבעים ולמה שהם נועדו מביא אל מנעד רחב של צבעים שכל הזמן נוצרים ואל האפשרות לקבל בדיוק את מה שצריכים מתוך רשימה ארוכה של צבעים. אחד מכל אלה הוא צבע לסימון כבישים.

מקום נקי לעבודת משרד יעילה
כל משרד יכול להיות בעל עיצוב פנים ייחודי לו או כזה שנראה גנרי למדי, אבל הדבר הבא שחשוב שיהיה קיים בכל סוג של משרד הוא הניקיון שלו, מכל עבר ובכל פינה.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI