דף הבית עיצוב ואדריכלות אדריכלות מתחילים בנייה בשטח
מתחילים בנייה בשטח
יחיאל לוי 30/09/20 |  צפיות: 1347

רוב האנשים לא ממש מבינים מהי תוכנית תב"ע ואין להם ממש בקיאות בכל הנושאים הללו שנמצאים תחת וועדות של תכנון ובנייה וקשורים אל חברות קבלניות ואדריכלים. זה טבעי שלא להכיר את מה שלא "מתעסקים בו", אבל עם הזמן לומדים להכיר כל מיני מושגים, ודבר זה כולל גם את ההיכרות עם שינוי תבע ועם תב"ע בצורה בסיסית וברורה.


מתי מבצעים שינוי תבע

מי למעשה מאשר את השינוי של תוכנית בניין עיר? לשם כך יש לפנות אל הוועדה המקומית של תכנון ובינוי שקיימת בכל רחבי הארץ עבור כל עיר וכל רשות מקומית. בלי האישור של אותה הוועדה לא יהיה ניתן להתקבל אל עבר השלב של הבנייה עצמה ולא יהיה קיים היתר בנייה לאותו מגרש. משמע, שאם לא רוצים להתעכב יתר על המידה ולעמד בלוח הזמנים, זה חשוב להבין כי בין כל שלבי הפעולה של הפרויקט יש לבצע שינוי תבע ולהעבירו למקום הנדרש, ובזמן.


מי מבצע שינוי לתבע

לאחר שזה כבר ברור ומובן אל מי מעבירים את השינוי של התבע ועד כמה זה יכול להיות הר גורל שלא לעשות זאת במועד עבור ההתחלה של שלב הבנייה, זה כדאי גם להבין ולדעת מי בכלל מורשה לבצע את השינוי הזה מבחינה טכנית, ולהגיש את השינוי הזה אל אותה הוועדה שצוינה מעל.

תוכנית תבע מורכבת מכמה מסמכים רשמיים , שכוללים למעשה גם את התקנון וגם את התסריט.בתקנון ישנו התיאור של ההתוכנית מבחינה מילולית, ובתסריט יש את הסרטוט המלא של כל מה שמעוניינים לבצע מבחינה גרפית בצורה של חד מימד. מי מבצע זאת? חברות אדריכליות שיש להם את הבקיאות והניסיון שעריכה והגשה של התוכניות מסוג שינוי תבע בין כל השאר.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 יחיאל לוי


 


מאמרים נוספים מאת יחיאל לוי
 
פתרון חכם של בנייה
אחד מאותם פתרונות שקיימים בארץ, ואותם מבצעים לא מעט קבלנים גדולים הוא פרויקט של פינוי בינוי שמופיעים כבר בכל עיר ועיר.

נסיעה מהנה ברכבי השכרה
רכבי יוקרה הם כאלה שיכולים להציע הנאה גדולה, בעיקר אם הם כאלה שמציעים תמורה מלאה עבור העלות ששולמה.

יוצאים לטיול יומי בקלנועית
נכון להיום יש הרבה מאוד סוגים של פתרונות המסייעים לנוע בצורה כמה שיותר עצמאית, את אחד מאלה מספקת הקלנועית.

טיפים לניקיון מקצועי של משרד
כיצד ניתן לשמור על חלל עם ניקיון איכותי בכל יום מחדש? הנה כמה טיפים שיסייעו לה לקרות בכל סוג של משרד, מהכי גדול או קטן.

שנה חדשה קלנועיות חדשות
07/01/21 | רכב
גם שנת 2021 היא כזו שבה תהיה תנועה נוחה עבור כל מי שחפץ בכך, ועם מבחר רחב של שינויים לטובה זה רק שאלה של זמן עד שבוחנים לרכישה את הקלנועית הבאה.

צו ירושה או קיום צוואה
05/01/21 | ירושה
לצד כל אלה הדברים שאותם יש להסדיר הם עניינים פיננסיים שקשורים אל כל הרכוש שנותר לאחר שאדם נפטר.

משרד תל אביבי נעים ונקי
משרד תל אביבי חייב לכלול את התחושה הנכונה לעסקים, ואחת מאלה כוללת פעולה של ניקיון שאותה מספקים חברות של ניקיון, רק באיזו בוחרים?

חגיגות סיום תיכון
נכון להיום, חגיגות מסוג נשפים מפוארים שמזכירים לא מעט את כל מה שקורה במסיבות סיום תיכון שקיימות בארצות רחוקות, עם בגדים ממותגים לאירועים ורכבים לא פחות יוקרתיים.

כבישים מלאים בסימנים
החיבור הזה שבין רשימה ארוכה של צבעים ולמה שהם נועדו מביא אל מנעד רחב של צבעים שכל הזמן נוצרים ואל האפשרות לקבל בדיוק את מה שצריכים מתוך רשימה ארוכה של צבעים. אחד מכל אלה הוא צבע לסימון כבישים.

מקום נקי לעבודת משרד יעילה
כל משרד יכול להיות בעל עיצוב פנים ייחודי לו או כזה שנראה גנרי למדי, אבל הדבר הבא שחשוב שיהיה קיים בכל סוג של משרד הוא הניקיון שלו, מכל עבר ובכל פינה.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI