דף הבית בניין ואחזקה נדל"ן פרויקטים שבונים את המדינה
פרויקטים שבונים את המדינה
יחיאל לוי 17/09/18 |  צפיות: 5390

אנשים רבים לא ממש מבינים את כל ההבדלים בין התוכניות השונות שקיימות במדינה עבור התחום של הבניין, ודי בצדק בעולם שבו כל אחד ואחד שקוע בענייניו ולא ממש מתפנה לחשוב על דברים אחרים עד אשר יש לו את הזמן הנדרש לכך.

אולם, כל המידע לגבי תוכניות של פינוי בינוי ותוכנית תמ"א 38 הן כאלה אשר מדברים עליהן לא מעט בתוכניות שמשודרות לפני החדשות ובמהלכן, כך שרוב האנשים מבינים פחות או יותר מה זו תוכנית תמ"א שאיתה משדרגים בניינים ברחבי הארץ עם ההגנה העיקרית שהיא מפני מצב של רעידות אדמה. איך כל זה קשור אל תוכניות בניין עיר שמכונות בשם תב"ע, זה כבר עניין אחר לגמרי.


תב"ע זה לא תמ"א

אולי מבחינת הצליל תב"ע ותמ"א יכולים לגרום לבלבול לאנשים שלא ממש מבינים את ההבדל בין שתי אלה, אבל כבר בראשי התיבות מדובר בהבדל מהותי מתאר את עיקרן, כאשר האחת היא תוכנית מתאר ארצית והשנייה היא תוכנית בניין עיר.

תמ"א 38 היא תוכנית ארצית שכוללת את כל המבנים שנמצאים בכל רחבי הארץ ואיתה יש את הדרך לבעלי דירות בבניין ישן לפעול על מנת לאתר קבלן שזו המומחיות שלו ובכך לשדרג את הבניין הישן לאחר עמידה בכל הקריטריונים הנדרשים יחדיו.

תב"ע הן למעשה תכניות בניין עיר אשר קיימות בכל אחת מהערים של הארץ, כאשר איתן יכולים להגיש בקשה כדי לשנות מבנה קיים או להקים מבנה חדש לפי מה שקיים בכל תכונית של כל עיר באופן ספציפי. האחת היא פרטנית עבור עיר מסוימת ואזור מסוים, והשנייה היא כזו אשר יכולה להיעשות בכל אחד מאזורי הארץ כאשר ישנה עמידה בכל הדרישות טרם תחילת העבודה.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 יחיאל לוי


 


מאמרים נוספים מאת יחיאל לוי
 
פתרון חכם של בנייה
אחד מאותם פתרונות שקיימים בארץ, ואותם מבצעים לא מעט קבלנים גדולים הוא פרויקט של פינוי בינוי שמופיעים כבר בכל עיר ועיר.

נסיעה מהנה ברכבי השכרה
רכבי יוקרה הם כאלה שיכולים להציע הנאה גדולה, בעיקר אם הם כאלה שמציעים תמורה מלאה עבור העלות ששולמה.

יוצאים לטיול יומי בקלנועית
נכון להיום יש הרבה מאוד סוגים של פתרונות המסייעים לנוע בצורה כמה שיותר עצמאית, את אחד מאלה מספקת הקלנועית.

טיפים לניקיון מקצועי של משרד
כיצד ניתן לשמור על חלל עם ניקיון איכותי בכל יום מחדש? הנה כמה טיפים שיסייעו לה לקרות בכל סוג של משרד, מהכי גדול או קטן.

שנה חדשה קלנועיות חדשות
07/01/21 | רכב
גם שנת 2021 היא כזו שבה תהיה תנועה נוחה עבור כל מי שחפץ בכך, ועם מבחר רחב של שינויים לטובה זה רק שאלה של זמן עד שבוחנים לרכישה את הקלנועית הבאה.

צו ירושה או קיום צוואה
05/01/21 | ירושה
לצד כל אלה הדברים שאותם יש להסדיר הם עניינים פיננסיים שקשורים אל כל הרכוש שנותר לאחר שאדם נפטר.

משרד תל אביבי נעים ונקי
משרד תל אביבי חייב לכלול את התחושה הנכונה לעסקים, ואחת מאלה כוללת פעולה של ניקיון שאותה מספקים חברות של ניקיון, רק באיזו בוחרים?

חגיגות סיום תיכון
נכון להיום, חגיגות מסוג נשפים מפוארים שמזכירים לא מעט את כל מה שקורה במסיבות סיום תיכון שקיימות בארצות רחוקות, עם בגדים ממותגים לאירועים ורכבים לא פחות יוקרתיים.

כבישים מלאים בסימנים
החיבור הזה שבין רשימה ארוכה של צבעים ולמה שהם נועדו מביא אל מנעד רחב של צבעים שכל הזמן נוצרים ואל האפשרות לקבל בדיוק את מה שצריכים מתוך רשימה ארוכה של צבעים. אחד מכל אלה הוא צבע לסימון כבישים.

מקום נקי לעבודת משרד יעילה
כל משרד יכול להיות בעל עיצוב פנים ייחודי לו או כזה שנראה גנרי למדי, אבל הדבר הבא שחשוב שיהיה קיים בכל סוג של משרד הוא הניקיון שלו, מכל עבר ובכל פינה.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI