דף הבית בית משפחה וזוגיות הורות מפתחים את הילדים
מפתחים את הילדים
יחיאל לוי 27/11/17 |  צפיות: 6435

מן הרגע בו מגלים שה מתחילים לנבוט להם בבטן של אמא שלהם ועד לרגע בו הם נמצאים ספונים בין הידיים של ההורים שלהם, ילדים לא יפסיקו להיות הדבר הזה  שעבורו הורים כל הזמן משתדלים ועושים על מנת לקדם אותם עד כמה שיותר בחיים שלהם ולהעניק להם את הכלים הכי חשובים שאיתם הם יוכלו להתמודד עם כל מה שיבוא אליהם בעתיד הקרוב והרחוק גם יחד. ההתפתחות של הילדים לא תלויה אך ורק בחיבוקים ובאהבה שסובבים אותם, אלא גם על יד ביצוע של פעילות שמעודדת את הפיתוח של היכולות לפי השלבים של כל גיל בו נמצא הילד, ואת הפיתוח הזה יכולים לבצע בצורה טובה בשימוש במגוון של משחקי חשיבה לילדים בגילאים השונים.


עוזרים להם לחשוב

ילדים הם אומנם יצורים קטנים וסקרניים אשר לומדים בצורה עצמאית את הסביבה שבה הם נמצאים על ידי שימוש בכל אחד מן החושים שלהם בצעדים שונים של התפתחות תקינה, אבל אין זה אומר כי לא חשוב לסייע לחושים הללו להתחדד ולהביא לידי ביטוי את הכישורים הללו בצורה שהיא יכולה להיות מוקדמת ולא מאוחרת מן הנורמה.

ילדים מגיבים בצורה נהדרת לגירויים הללו, ואם מביאים את שלל המשחקים שיכולים לעשות את כל אלה בצורה מהנה, אז עוד יותר כיף להם ללמוד ולחקור בכל פעם מחדש. העזרה הכי טובה שהורה יכול להנגיש מלבד שעת משחק עצמאית, היא שעת משחק עם ההורים אשר מוסיפים כל מיני משחקי חשיבה לילדים שמותאמים בכל פעם מחדש לגיל הילד ובה לומדים כי משחק זה כיף, וללמוד זו הנאה צרופה עם ההורים.


ללמוד זה כיף

זה חשוב לגרום לילדים להבין כי משחק זה דבר שיכול לגרום להם לגלות יכולות חדשות, ועם ההבנה הזו הם רק ירצו עוד ועוד משחקים שרק ילכו ויהפכו להיות מורכבים יותר ככל שהם עולים דרגות ביכולות שהם סיגלו לעצמם בשעת משחק משפחתית ו/או בשעת משחק עצמאית לגמרי. הסוגים של המשחקים תמיד מראים בצורה ברורה לאלו גילאים הם מומלצים ואיזה סוגים של יכולות המשחקים אמורים לסייע לפתח, וכך מה שנותר לכל הורה הוא רק להמשיך ולעודד את אלה לשחק במשחקים ולמצוא את הסוגים שהכי מעניינים את הילדים הפרטיים שלהם.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 יחיאל לוי


 


מאמרים נוספים מאת יחיאל לוי
 
פתרון חכם של בנייה
אחד מאותם פתרונות שקיימים בארץ, ואותם מבצעים לא מעט קבלנים גדולים הוא פרויקט של פינוי בינוי שמופיעים כבר בכל עיר ועיר.

נסיעה מהנה ברכבי השכרה
רכבי יוקרה הם כאלה שיכולים להציע הנאה גדולה, בעיקר אם הם כאלה שמציעים תמורה מלאה עבור העלות ששולמה.

יוצאים לטיול יומי בקלנועית
נכון להיום יש הרבה מאוד סוגים של פתרונות המסייעים לנוע בצורה כמה שיותר עצמאית, את אחד מאלה מספקת הקלנועית.

טיפים לניקיון מקצועי של משרד
כיצד ניתן לשמור על חלל עם ניקיון איכותי בכל יום מחדש? הנה כמה טיפים שיסייעו לה לקרות בכל סוג של משרד, מהכי גדול או קטן.

שנה חדשה קלנועיות חדשות
07/01/21 | רכב
גם שנת 2021 היא כזו שבה תהיה תנועה נוחה עבור כל מי שחפץ בכך, ועם מבחר רחב של שינויים לטובה זה רק שאלה של זמן עד שבוחנים לרכישה את הקלנועית הבאה.

צו ירושה או קיום צוואה
05/01/21 | ירושה
לצד כל אלה הדברים שאותם יש להסדיר הם עניינים פיננסיים שקשורים אל כל הרכוש שנותר לאחר שאדם נפטר.

משרד תל אביבי נעים ונקי
משרד תל אביבי חייב לכלול את התחושה הנכונה לעסקים, ואחת מאלה כוללת פעולה של ניקיון שאותה מספקים חברות של ניקיון, רק באיזו בוחרים?

חגיגות סיום תיכון
נכון להיום, חגיגות מסוג נשפים מפוארים שמזכירים לא מעט את כל מה שקורה במסיבות סיום תיכון שקיימות בארצות רחוקות, עם בגדים ממותגים לאירועים ורכבים לא פחות יוקרתיים.

כבישים מלאים בסימנים
החיבור הזה שבין רשימה ארוכה של צבעים ולמה שהם נועדו מביא אל מנעד רחב של צבעים שכל הזמן נוצרים ואל האפשרות לקבל בדיוק את מה שצריכים מתוך רשימה ארוכה של צבעים. אחד מכל אלה הוא צבע לסימון כבישים.

מקום נקי לעבודת משרד יעילה
כל משרד יכול להיות בעל עיצוב פנים ייחודי לו או כזה שנראה גנרי למדי, אבל הדבר הבא שחשוב שיהיה קיים בכל סוג של משרד הוא הניקיון שלו, מכל עבר ובכל פינה.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI