דף הבית חוק ומשפט תקשורת למה בכלל צריך תרגום נוטריון?
למה בכלל צריך תרגום נוטריון?
הדס כהן 30/06/16 |  צפיות: 7713

אם אנו יוצאים לטיול במדינה זרה, נהנים ומכייפים, אך מה לעשות ורגע לפני שאנו חוזרים לארץ אנו עושים תאונת דרכים, לא משהו משמעותי אך בכל זאת יש פגיעה פיזית אשר מגבילה אותנו לתקופת מה. לאחר שאנו מחלימים אנו רוצים לתבוע את חברת ההשכרה של הרכב שבו נסענו מכיוון שהוא לא היה מספיק בטיחותי, ואנו צריכים להביא מסמכים משפטיים אשר יספרו על המצב הרפואי שלנו. איך נעשה את זה? האם אנו צריכים להביא את הרופא המטפל שלנו למשפט במדינה הזו? ממש לא.. בדיוק בשביל זה יש תרגום נוטריון שפותר את הבעיה.

מי הוא הנוטריון?

נוטריון הוא זה שחותם בין השאר על מסמכים משפטיים שאמורים להוות עדות בבית המשפט. למה הוא עושה את זה? מכיוון שאותם אנשי מקצוע לא יכולים להגיע להעיד, אז הם משגרים מסמך מקצועי לנוטריון והוא זה שמאשר את אמיתותו של המסמך. זה יכול להיות אישור רפואי או כל אישור אחר, ואם הנוטריון צריך להיפגש עם איש המקצוע בשביל להבין יותר הוא עושה את זה. הוא לא יכול לחתום סתם ככה בלי שהוא בעומק העניין.

התרגום

תרגום נוטריון מאפשר התנהלות כלל עולמית (או לפחות בין מדינות המפותחות והמתקדמות) וכך ניתן לקיים משפטים בקלות רבה יותר. אם מישהו צריך לשלוח מסמך לבית משפט במדינה זרה או אם הוא צריך לקבל מסמך ממדינה זרה שהוא יהיה קביל בבית המשפט בישראל, הוא יכול לעשות את זה על ידי אותו נוטריון ועל ידי אותו תרגום שהנוטריון הוא זה שחותם עליו. הוא צריך להכיר את שפת התרגום ואם הוא לא אז שמישהו יסביר לו בדיוק מהו המסמך בכדי שהוא יוכל  לחתום עליו.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 הדס כהן


 


מאמרים נוספים מאת הדס כהן
 
מה ההבדל בין השתלות שיער באירופה להשתלות שיער בתורכיה?
בשנה האחרונה אנחנו עדים לתופעה שאלפי ישראלים נוהרים לתורכיה על מנת לבצע השתלות שיער במחירים שהם משמעותית נמוכים אל מול המחירים בארץ, באירופה ובארה"ב. במאמר זה ננסה להסביר מה הם ההבדלים בין מרפאות/רופאים באירופה אל מול מרפאות בתורכיה וננסה להבין האם מה שעולה בזול עלות לעלות אח"כ ביוקר.

נפתחת בפניכם דלת לעולם קל וחכם יותר
15/02/18 | אדריכלות
כמה חשיבות אנחנו מייחסים באמת לדלת הכניסה שנפתחת מאליה כשאנחנו נכנסים, או לכל מוצר חשמלי שמקל על החיים שלנו? לדלתות האוטומטיות יש הרבה יותר חשיבות ממה שאנחנו חושבים.

ידע זה כוח
הלימודים בבתי הספר הם מסגרת מצוינת, אבל בשל העומס הגדול לא תמיד ניתן לקבל בהם את מלוא תשומת הלב לכל תלמיד, לכן ישנה אפשרות חיצונית להרחיב את השעורים.

כמה באמת עולה אמנות
גיליתם תכשיט עתיק או פריט היסטורי שזקוק להערכת מחיר או בדיקת מקוריות? אל תהססו, יש סיכוי שיש בידכם הון גדול.

נתנאל סמריק - כשהסינים רוצים לקרוא בעברית הם פונים לקונטנטו נאו
01/06/17 | ספרות
קונטנטו נאו היא הוצאה לאור שמתמחה בהוצאת ספרים ישראליים לאור בחו"ל, אחרי תרגומם לשפות שבהן יש להם את הפוטנציאל הגדול ביותר לדבר לקהל המקומי. ההוצא הקמה מייסודו של נתנאל סמריק, מקים ההוצאה האם קונטנטו דה סמריק לפני כעשור.

תפקידו של נוטריון בתל אביב
נוטריון הינו למעשה עורך דין אשר עבר את ההדרכה ואת ההסמכה המתאימה מטעם משרד המשפטים לספק שירותים נוטריונים שונים. תפקידו של נוטריון בתל אביב הוא תפקיד יוקרתי, ולא כל עורך דין יכול להיות גם נוטריון. מבין שלל תפקידו של הנוטריון, ניתן למנות אישורים משפטים או חוקתיים שונים, עריכת תרגום נוטריוני, מתן ייפוי כוח ועוד.

תרגום נוטריון לספרדית
בכדי לקבל תרגום של מסמך לשפה הספרדית בעל אישור של נוטריון, עלינו לפנות אל נוטריון המספק שירותי תרגום מסמכים. על מנת לקבל תרגום נוטריון לספרדית אנחנו לא חייבים למצוא דווקא נוטריון הדובר את השפה, אלא נוטריון אשר פועל אל מול מתרגמים בשפות שונות.

שירותי נוטריון לאנגלית
יש לא מעט מסמכים שדורשים תרגום נוטריוני מוסמך מהשפה האנגלית לעברית ומהשפה עברית לאנגלית. לרוב המסמכים קשורים למגוון סטטוסים שונים, כך שבין היתר מדובר בתעודת נישואין, תעודת תושב, תעודת רווקות, תעודת מקצוע וכו', כאשר בין היתר גם ניתן למצוא מגוון תרגומים של פסקי דין.

שירותי נוטריון לצרפתית
02/09/16 | כללי
כאשר פונים לקבל שירות של נוטריון, אין צורך להשוות מחירים, וזאת כי עבור כל סוג של שירותי נוטריון ניתן למצוא מחיר אחיד, וזאת ללא הבדל אם פונים למשרד נוטריונים כזה או אחר.

שירותי נוטריון לרוסית
לא חסרים מקרים בגינם עשוי להתעורר צורך למצוא נוטריון לרוסית. בין היתר ייתכן ומדובר על מגון מסמכים שמשרד הפנים מבקש את מעורבותו של נוטריון לרוסית (תרגום תעודה עבור שינוי שם, תרגום ת"ז, תרגום רישיון נהיגה וכו')
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI