דף הבית עבודה וקריירה עבודה וקריירה - אחר עצמאיות עם עוסק פטור
עצמאיות עם עוסק פטור
יחיאל לוי 02/06/16 |  צפיות: 8711

בישראל של היום ישנם לא מעט אנשים אשר בוחרים להפסיק את עבודתם בתור שכירים ולהיות אדונים לעצמם עם עסק חדש שהם פותחים בתחום שנראה להם שיכול להצליח עבורם. כמות הולכת וגדלה מתוך כל אלה שפותחים עסקים עצמאיים זעירים(שנקראים נכון להיום "עוסק פטור") הם למעשה נשים אשר לא מצליחות להשתלב במעגל התעסוקה בתור שכירות הרבה בשל העובדה שהן נעשו אימהות והמשרות הרבות שמוצעות אינן עונות על הדרישה שלהן לספק את המענה הכי טוב לטיפול בילדים מבלי להפסיק ולייצר הכנסה חודשית קבועה.

תהליך של פתיחת תיק עוסק פטור הוא די קל ופשוט לעשייה, כך שהדבר היחידי שנותר הוא להבין איזה תחום יהיה הכי יעיל לפתוח בתור עסק ולהתחיל את השלבים של פתיחת תיק במע"מ, במס הכנסה ובביטוח לאומי. האם כדאי לבצע את כל הפעילות של הנהלת החשבונות מול רואה חשבון מקצועי או שאפשר להתעסק עם כל אלה לבד? להלן העיקרים לבחינת הנושא לעומק.


עצמאית עד הסוף

אומנם עוסק פטור יכול להתחיל את הצעדים של פתיחת תיק עוסק פטור בצורה עצמאית לחלוטין כאשר מספיקות כמה שעות לפתיחת התיקים אצל הגורמים השונים, אולם מעבר לכך ישנה התעסקות חודשית ושנתית שאולי מצריכה הרבה יותר ידע מקצועי באופן איסוף והגשת המסמכים על מנת שאלה יגיעו אל היעד באופן שלא יגרום לסיבוכים כספיים בהמשך הדרך, לכן לא מעט עוסקים פטורים בוחרים להגיש את הטופס של סוף שנה בעזרת רואה חשבון מקצועי.

מעבר לכך, יש את העניין של רישום כל ההכנסות הוצאות בספר תקבולים ותשלומים שהוא הכרחי עבור כל עוסק, ואם מדובר בחשבוניות רבות מספור אז יכול להיות שיהיה מדובר בעיסוק שגוזל את הזמן החשוב עבור ביצוע העבודה בפועל ואת זאת ניתן להעביר אל הטיפול הרציף של רו"ח בצורה חודשית שוטפת.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 יחיאל לוי


 


מאמרים נוספים מאת יחיאל לוי
 
פתרון חכם של בנייה
אחד מאותם פתרונות שקיימים בארץ, ואותם מבצעים לא מעט קבלנים גדולים הוא פרויקט של פינוי בינוי שמופיעים כבר בכל עיר ועיר.

נסיעה מהנה ברכבי השכרה
רכבי יוקרה הם כאלה שיכולים להציע הנאה גדולה, בעיקר אם הם כאלה שמציעים תמורה מלאה עבור העלות ששולמה.

יוצאים לטיול יומי בקלנועית
נכון להיום יש הרבה מאוד סוגים של פתרונות המסייעים לנוע בצורה כמה שיותר עצמאית, את אחד מאלה מספקת הקלנועית.

טיפים לניקיון מקצועי של משרד
כיצד ניתן לשמור על חלל עם ניקיון איכותי בכל יום מחדש? הנה כמה טיפים שיסייעו לה לקרות בכל סוג של משרד, מהכי גדול או קטן.

שנה חדשה קלנועיות חדשות
07/01/21 | רכב
גם שנת 2021 היא כזו שבה תהיה תנועה נוחה עבור כל מי שחפץ בכך, ועם מבחר רחב של שינויים לטובה זה רק שאלה של זמן עד שבוחנים לרכישה את הקלנועית הבאה.

צו ירושה או קיום צוואה
05/01/21 | ירושה
לצד כל אלה הדברים שאותם יש להסדיר הם עניינים פיננסיים שקשורים אל כל הרכוש שנותר לאחר שאדם נפטר.

משרד תל אביבי נעים ונקי
משרד תל אביבי חייב לכלול את התחושה הנכונה לעסקים, ואחת מאלה כוללת פעולה של ניקיון שאותה מספקים חברות של ניקיון, רק באיזו בוחרים?

חגיגות סיום תיכון
נכון להיום, חגיגות מסוג נשפים מפוארים שמזכירים לא מעט את כל מה שקורה במסיבות סיום תיכון שקיימות בארצות רחוקות, עם בגדים ממותגים לאירועים ורכבים לא פחות יוקרתיים.

כבישים מלאים בסימנים
החיבור הזה שבין רשימה ארוכה של צבעים ולמה שהם נועדו מביא אל מנעד רחב של צבעים שכל הזמן נוצרים ואל האפשרות לקבל בדיוק את מה שצריכים מתוך רשימה ארוכה של צבעים. אחד מכל אלה הוא צבע לסימון כבישים.

מקום נקי לעבודת משרד יעילה
כל משרד יכול להיות בעל עיצוב פנים ייחודי לו או כזה שנראה גנרי למדי, אבל הדבר הבא שחשוב שיהיה קיים בכל סוג של משרד הוא הניקיון שלו, מכל עבר ובכל פינה.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI