דף הבית רפואה ובריאות רפואה משלימה הסודות מאחורי הומאופתיה קלאסית
הסודות מאחורי הומאופתיה קלאסית
dadon 20/04/16 |  צפיות: 8064

המילה הומאופתיה היא כבר לא מילה גסה, וכמעט אין אדם שלא נתקל בה. בין אם בעיתונים ובשאר אמצעי התקשורת, על גבי רשת האינטרנט, או פנים מול פנים בחדר הטיפולים, הההומאופתיה היא חלק מתרבות הטיפול בישראל ובעולם כולו, והיא כאן כדי להישאר.

למרות הפופולאריות הגואה של השיטה שהחלה את דרכה כבר במאה השמונה-עשרה, רוב המטופלים לא יודעים הרבה על הרעיונות עליה השיטה מתבססת, וחלקם מעדיפים לא לדעת דבר, אולי מתוך חשש מפני מה שהם עלולים לגלות.

הסודות של ההומאופתיה הקלאסית לא כל-כך אפלים, אך בכל זאת מעוררים עניין, סימני שאלה, ובעיקר תמיהה, כי בסופו של דבר - הטיפול ההומיאופאתי עובד.

אז מה הסוד של הומאופתיה קלאסית?

הרעיון העיקרי ופורץ הדרך של ההומאופתיה הקלאסית הוא השימוש בדומה בכדי לטפל בדומה. סמואל האנמן, האיש מאחורי שיטת הטיפול המוכרת, גרס כי ניתן לטפל בשיטה שלא עלתה על דעתו של אף מטפל לפניו, שיטה המיישמת חומרים מעוררי מחלה, וזאת בכדי לסלק את החולי.

הרעיון הוא התבוננות בסימפטומים של החולה, ואז זיהוי של חומר שעלול לגרום לאותם הסימפטומים להתעורר בגוף במידה ויינתן לאדם הבריא. לאחר מכן יש לקחת את אותו החומר שהיה גורם חולי אצל האדם הבריא, להוציא ממנו את התכונות שלו לתוך תמהיל של אלכוהול ומים, לדלל אותו מאוד, ולהשתמש בתכשיר שנוצר בכדי לרפא את החולה ממחלתו.

סוד התכשיר - דילול מרבי

אחד הסודות של ההומאופתיה הקלאסית הוא עוצמת הדילול ודרך ההכנה יוצאת הדופן. בתחילה נמהל החומר הנבחר בתמיסה המתוארת לעיל, אך מעבר לכך הבקבוק בוא התמיסה מושרית מקבל סדרה של חבטות וטלטלות על מנת להוציא מהחומר את ההרכב הפעיל האנרגטי שלו, ולהצפינו בתוך הנוזל.

לאחר מכן הנוזל מדולל מספר רב של פעמים ומגיע למצב בו לרוב אין זכר ולו למולקולה אחת מהחומר המקורי. רק לאחר תהליך זה של השריה, טלטול, חבטה ומהילה מוכן התכשיר ההומאופתי לשימוש על-ידי המטופל.

קריאה ראשונה של עובדות אלו לאדם שאינו מכיר את ההומאופתיה המודרנית הקלאסית כלל עלולה ליצור דיסוננס, אך בשורה התחתונה, הטיפול הקלאסי בשיטה ההומאופתית עובד.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 dadon


 


מאמרים נוספים מאת dadon
 
מה חשוב לקחת בחשבון בעיצוב רולאפ לעסק?
עומדים לעצב רולאפ לעסק שלכם? אם כן, הגעתם אל המקום הנכון.

איך אפשר לקבל הקלות בפסיכומטרי?
בכדי לקבל הקלות בפסיכומטרי עליכם לעבור כמה אבחונים שונים, להביא מכתבי המלצה ממורים או מדריכים שליוו אתכם, תעודות שונות ועוד.

איך לבחור מוהל מומלץ
אין ספק שהולדתו של ילד חדש משנה את החיים וברור מדוע גם אתם, אפילו אם אתם לא מאוד דתיים, רוצים לעשות לילד ברית מילה.

איך ליצור צילומים לבוק בת מצווה מיוחדים ושונים משל כולם?
14/03/17 | צילום
אין ספק כי צילומים לבוק בת מצווה הפכו לנפוצים ומושקעים הרבה יותר ממה שהיה בעבר.

ברזים לכיור מודרני במטבח
השימוש בברזים נפוץ בעיקר במטבחים ובחדר האמבטיה. כדאי לדעת שכיום ישנה נטייה לאנשים להחליף את הברזים המשעממים שמעטרים את ביתם בברזים הרבה יותר מרשימים, כאלו שיכולים להוסיף נופח עיצובי מיוחד לחלל כולו ופשוט לשפר פלאים את ההרגשה.

גריל פחמים - לאוהבי הבשר הצלוי
ההתלבטות של חובבי ה"על האש" המסורים שאוהבים להשקיע בבשר שלהם ובמזון שלהם ברורה - והבחירה קשה: גריל גז או גריל פחמים?

קבלן שיפוצים במרכז
13/12/16 | שיפוצים
בעזרתו של קבלן שיפוצים במרכז תוכלו להיות בטוחים כי תמצאו בדיוק את שאתם מחפשים, זאת אומרת שיתאפשר לכם להיות במצב בו תשיגו את המענה הטוב ביותר שישנו לצרכים שלכם וזאת בכל הנוגע לתוכניות הבנייה השונות שלכם.

חברות קבורה ואתרי הנצחה מומלצים
כיום ישנם אנשים רבים אשר רוצים להעניק ליקירים שלהם את הכבוד האחרון המגיע להם בצורה הטובה ביותר, ורוצים להעניק להם שירות מכובד הרבה יותר מהשירות הממשלתי המוכר לכולנו.

מועדונים לבת מצווה במרכז
אם אתם מחפשים מועדונים לבת מצווה במרכז, תוכלו למצוא רבים כאלו.

הלב של הבית שלכם: סלון מעוצב
עיצוב הבית הישראלי הממוצע מציע מטבח רחב ידיים, חדרי שינה מזמינים, חדר שירותי פונקציונאלי וקטן, וסלון רחב ידיים.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI