דף הבית חוק ומשפט סדר דין אזרחי אודות תרגום נוטריון
אודות תרגום נוטריון
הדס כהן 29/06/15 |  צפיות: 8339

לא חסרים מקרים בהם עולה הצורך להציג תרגום נוטריוני עבור מגוון מסמכים שנדרשים ע"י מבחר רשויות ומוסדות. על כן כאשר מבקשים להגיש מבחר מסמכים בעלי אסמכתא רשמית, (אישורים, תעודות ותצהירים), שמופיעים בשפה העברית עבור גוף שאינו ישראלי- עולה הצורך לתרגמו כראוי. בנקודה זו יש להבהיר שלא כל תרגום איכותי יתקבל- אלא יש צורך בתרגום נוטריוני, אחרת אותו תרגום לא יתקבלו כחוקי ומכאן שפשוט מאוד לא יהיה אפקטיבי.

בירור מקדים

על מנת לא לעבוד לחינם ובטח שלא לשלם לחינם, רצוי לפני שניגשים לערוך תרגום נוטריון לפנות אל אותו משרד שדורש את התרגום ולברר לעומק איזה סוג של תרגום נחוץ, האם יש דגשים מסוימים אודות התרגום ואלו דגשים עליו להכיל. בירור זה עשוי לעשות סדר רב ולעיתים אך למנוע פנייה אל שירותי תרגום של נוטריון. עם זאת כאשר אין מנוס מפנייה אל נוטריון, טוב להכיר נוטריון שנמצא בסמיכות למקום מגוריכם ויודע לספק את התרגום הנחוץ בשפה הנחוצה, (גם אם היא שפה פחות שכיחה), ובמקרים שכאלו יתבצע אישור נוטריון עבור תצהיר מתורגם. כמו כן יש לציין שהמחיר הנו קבוע מראש ולא ניתן לתמרון- נתון שבא להגן על טובת הלקוח ולייצר תחרות שווה.

מבחר סיטואציות

כאשר מדובר על תרגום נוטריון יש לציין שעשויים להיות מגוון סיטואציות שונות עבורם יש לבצע את התרגום. ייתכן ומדובר על תרגום של כתב תביעה, תצהיר, פסק דין, דרכון, תעודת הערכה, תעודת בגרות, תעודת לידה, תעודה רפואית, רישיון עסק, חוזה, שחרור מהצבא, נישואין, החלטת חברה, תקנון, מסמכים ציבוריים וכדומה. כמו כן על מנת לקבל אמת מידה לגבי גובה העלות, טוב לדעת שניתן מראש לקבל תשובה וזאת כי מדובר על תעריפים ידועים מראש.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 הדס כהן


 


מאמרים נוספים מאת הדס כהן
 
מה ההבדל בין השתלות שיער באירופה להשתלות שיער בתורכיה?
בשנה האחרונה אנחנו עדים לתופעה שאלפי ישראלים נוהרים לתורכיה על מנת לבצע השתלות שיער במחירים שהם משמעותית נמוכים אל מול המחירים בארץ, באירופה ובארה"ב. במאמר זה ננסה להסביר מה הם ההבדלים בין מרפאות/רופאים באירופה אל מול מרפאות בתורכיה וננסה להבין האם מה שעולה בזול עלות לעלות אח"כ ביוקר.

נפתחת בפניכם דלת לעולם קל וחכם יותר
15/02/18 | אדריכלות
כמה חשיבות אנחנו מייחסים באמת לדלת הכניסה שנפתחת מאליה כשאנחנו נכנסים, או לכל מוצר חשמלי שמקל על החיים שלנו? לדלתות האוטומטיות יש הרבה יותר חשיבות ממה שאנחנו חושבים.

ידע זה כוח
הלימודים בבתי הספר הם מסגרת מצוינת, אבל בשל העומס הגדול לא תמיד ניתן לקבל בהם את מלוא תשומת הלב לכל תלמיד, לכן ישנה אפשרות חיצונית להרחיב את השעורים.

כמה באמת עולה אמנות
גיליתם תכשיט עתיק או פריט היסטורי שזקוק להערכת מחיר או בדיקת מקוריות? אל תהססו, יש סיכוי שיש בידכם הון גדול.

נתנאל סמריק - כשהסינים רוצים לקרוא בעברית הם פונים לקונטנטו נאו
01/06/17 | ספרות
קונטנטו נאו היא הוצאה לאור שמתמחה בהוצאת ספרים ישראליים לאור בחו"ל, אחרי תרגומם לשפות שבהן יש להם את הפוטנציאל הגדול ביותר לדבר לקהל המקומי. ההוצא הקמה מייסודו של נתנאל סמריק, מקים ההוצאה האם קונטנטו דה סמריק לפני כעשור.

תפקידו של נוטריון בתל אביב
נוטריון הינו למעשה עורך דין אשר עבר את ההדרכה ואת ההסמכה המתאימה מטעם משרד המשפטים לספק שירותים נוטריונים שונים. תפקידו של נוטריון בתל אביב הוא תפקיד יוקרתי, ולא כל עורך דין יכול להיות גם נוטריון. מבין שלל תפקידו של הנוטריון, ניתן למנות אישורים משפטים או חוקתיים שונים, עריכת תרגום נוטריוני, מתן ייפוי כוח ועוד.

תרגום נוטריון לספרדית
בכדי לקבל תרגום של מסמך לשפה הספרדית בעל אישור של נוטריון, עלינו לפנות אל נוטריון המספק שירותי תרגום מסמכים. על מנת לקבל תרגום נוטריון לספרדית אנחנו לא חייבים למצוא דווקא נוטריון הדובר את השפה, אלא נוטריון אשר פועל אל מול מתרגמים בשפות שונות.

שירותי נוטריון לאנגלית
יש לא מעט מסמכים שדורשים תרגום נוטריוני מוסמך מהשפה האנגלית לעברית ומהשפה עברית לאנגלית. לרוב המסמכים קשורים למגוון סטטוסים שונים, כך שבין היתר מדובר בתעודת נישואין, תעודת תושב, תעודת רווקות, תעודת מקצוע וכו', כאשר בין היתר גם ניתן למצוא מגוון תרגומים של פסקי דין.

שירותי נוטריון לצרפתית
02/09/16 | כללי
כאשר פונים לקבל שירות של נוטריון, אין צורך להשוות מחירים, וזאת כי עבור כל סוג של שירותי נוטריון ניתן למצוא מחיר אחיד, וזאת ללא הבדל אם פונים למשרד נוטריונים כזה או אחר.

שירותי נוטריון לרוסית
לא חסרים מקרים בגינם עשוי להתעורר צורך למצוא נוטריון לרוסית. בין היתר ייתכן ומדובר על מגון מסמכים שמשרד הפנים מבקש את מעורבותו של נוטריון לרוסית (תרגום תעודה עבור שינוי שם, תרגום ת"ז, תרגום רישיון נהיגה וכו')
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI