דף הבית רפואה ובריאות התמכרויות כל מה שרציתם לדעת על מרכזי גמילה
כל מה שרציתם לדעת על מרכזי גמילה
dadon 24/03/15 |  צפיות: 8467

עלות המרכזים הממשלתיים נמוכה יותר, אך היחס למטופלים אינו אישי כמו במרכזי הגמילה הפרטיים - עלותם גבוהה בהתאם ליחס האישי הניתן בהם למטופלים.

כל המרכזים האלה מעניקים טיפולי גמילה מכל מיני סוגים עבור אנשים המכורים לכל מיני התמכרויות שונות. טיפולים אלה מיועדים להפסיק את הפעילות של ההתמכרות, ונוסף על כך גם לטפל בראייה יותר רחבה בחייו של המטופל. למשל, ישנם מכורים לסמים, מכורים לאלכוהול, מכורים להימורים, או מכורים לסיגריות. כל אחד מהם לא צריך רק להפסיק - לצרוך סמים, לשתות אלכוהול, להמר, או לעשן (בהתאמה) - אלא גם לבחון את חייו ולראות מהם הגורמים שאולי גרמו לו להתמכר מלכתחילה, ולטפל בהם. רק כך הם יוכלו להפסיק את ההתמכרות ולא לחזור אליה לאחר השחרור ממרכז הגמילה.

ישנם מרכזי גמילה במסגרת סגורה, ובמסגרת פתוחה. הראשונים קולטים מטופלים למשך מספר ימים מוגדר מראש, והם שוהים בהם במשך כל היום. במסגרת הפתוחה לעומת זאת, המטופלים מבקרים רק מספר פעמים בשבוע, וחוזרים לביתם בסיום הטיפול. ההפניה לכל אחד מהמרכזים האלה תלויה במצבו של המטופל ובסוג ההתמכרות שלו. ככל שהיא חמורה יותר, כך יש סיכוי גדול יותר שיופנה למרכז הסגור.

טיפולי גמילה במסגרת מרכזי גמילה

כדי לגרום למטופלים להיגמל מההתמכרות שלהם מרכזי הגמילה מעניקים מגוון טיפולים שונים, בהתאם לאופי המטופל ולאופי ההתמכרות, וכמובן בהתאם לאופי המרכז. הטיפולים כוללים התייחסות גופנית ונפשית משולבת, אשר גורמת להפסקת ההתמכרות הפיסית, ולטיפול נפשי הנועד לגרום למטופל לא לחזור להתמכרות זו. הטיפול הנפשי יכול להיעשות בקבוצה או באופן אישי, וישנה אפשרות גם לשילוב של השניים. טיפול אישי כולל פגישה אישית עם פסיכיאטר, האחראי גם על מתן תרופות למטופלים הזקוקים לכך, וגם על ההיבט הנפשי האישי של כל מטופל אשר יתכן והוביל להתמכרות. הטיפול הקבוצתי כולל פגישה עם מטופלים נוספים הנמצאים במרכז הגמילה, ושיחה משותפת על ההחלמה.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 dadon


 


מאמרים נוספים מאת dadon
 
מה חשוב לקחת בחשבון בעיצוב רולאפ לעסק?
עומדים לעצב רולאפ לעסק שלכם? אם כן, הגעתם אל המקום הנכון.

איך אפשר לקבל הקלות בפסיכומטרי?
בכדי לקבל הקלות בפסיכומטרי עליכם לעבור כמה אבחונים שונים, להביא מכתבי המלצה ממורים או מדריכים שליוו אתכם, תעודות שונות ועוד.

איך לבחור מוהל מומלץ
אין ספק שהולדתו של ילד חדש משנה את החיים וברור מדוע גם אתם, אפילו אם אתם לא מאוד דתיים, רוצים לעשות לילד ברית מילה.

איך ליצור צילומים לבוק בת מצווה מיוחדים ושונים משל כולם?
14/03/17 | צילום
אין ספק כי צילומים לבוק בת מצווה הפכו לנפוצים ומושקעים הרבה יותר ממה שהיה בעבר.

ברזים לכיור מודרני במטבח
השימוש בברזים נפוץ בעיקר במטבחים ובחדר האמבטיה. כדאי לדעת שכיום ישנה נטייה לאנשים להחליף את הברזים המשעממים שמעטרים את ביתם בברזים הרבה יותר מרשימים, כאלו שיכולים להוסיף נופח עיצובי מיוחד לחלל כולו ופשוט לשפר פלאים את ההרגשה.

גריל פחמים - לאוהבי הבשר הצלוי
ההתלבטות של חובבי ה"על האש" המסורים שאוהבים להשקיע בבשר שלהם ובמזון שלהם ברורה - והבחירה קשה: גריל גז או גריל פחמים?

קבלן שיפוצים במרכז
13/12/16 | שיפוצים
בעזרתו של קבלן שיפוצים במרכז תוכלו להיות בטוחים כי תמצאו בדיוק את שאתם מחפשים, זאת אומרת שיתאפשר לכם להיות במצב בו תשיגו את המענה הטוב ביותר שישנו לצרכים שלכם וזאת בכל הנוגע לתוכניות הבנייה השונות שלכם.

חברות קבורה ואתרי הנצחה מומלצים
כיום ישנם אנשים רבים אשר רוצים להעניק ליקירים שלהם את הכבוד האחרון המגיע להם בצורה הטובה ביותר, ורוצים להעניק להם שירות מכובד הרבה יותר מהשירות הממשלתי המוכר לכולנו.

מועדונים לבת מצווה במרכז
אם אתם מחפשים מועדונים לבת מצווה במרכז, תוכלו למצוא רבים כאלו.

הלב של הבית שלכם: סלון מעוצב
עיצוב הבית הישראלי הממוצע מציע מטבח רחב ידיים, חדרי שינה מזמינים, חדר שירותי פונקציונאלי וקטן, וסלון רחב ידיים.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI