דף הבית בית משפחה וזוגיות הורות אבחון לקויות למידה בגילאים שונים : הגיל הרך, יסודי ותיכון
אבחון לקויות למידה בגילאים שונים : הגיל הרך, יסודי ותיכון
יחיאל לוי 22/11/14 |  צפיות: 8477

ילדים המתמודדים עם לקויות למידה הופכים לצעירים ומבוגרים הסובלים גם כן מאותן לקויות. כישורי הלמידה אותם נעניק לילדים במהלך שנות חייהם הראשונות חשובים מאוד להתפתחות האישית ופיתוח הרגלי לימודים נכונים. גם עם לקויות הלמידה יוכלו הילדים להשתלב במערכות חינוך רגילות ולהמשיך בעתיד ללימודים באקדמיה. בכדי לאפשר זאת מעניקים להם מוסדות החינוך השונים הקלות ותנאים מועדפים המתבססים על אבחון.

השלב הראשון בדרך לקבלת טיפול נכון מתחיל באבחון, לקויות למידה מכל סוג ובכול גיל יש לאבחן. רק לאחר האבחון ניתן יהיה לגשת לקבלת טיפול מתאים ולהגיש בקשות מתאימות לקבלת הקלות במוסדות הלימוד בהם משתלב הילד. השלב השני בדרך יהיה הרכבת תכנית הטיפול המתאימה תוך התייחסות לנתוני האבחון, גיל הילד והעדפות אישיות. קיימות היום כמה וכמה שיטות טיפול, ייתכן כי תתבקשו להחליף מספר שיטות עד למציאת השיטה המתאימה לכם ביותר.

לאן לפנות בכדי לאבחן לקויות למידה בכל גיל?

את ההפניה הראשונית לביצוע האבחון תקבלו לרוב מהצוות החינוכי בגן או בבית הספר יסודי, לרוב, אבחון לקויות למידה אינו מתבצע בגילאים צעירים יותר. שיתוף פעולה של ההורים עם צוותי החינוך חשוב מאוד לטובת הילד, אך יש להדגיש כי קבלת הפניה לביצוע אבחון אינה מעידה בהכרח כי הילד אכן סובל מלקויות למידה, יש להמתין לחוות דעת של רופא מומחה טרם קבלת החלטות.

1. אבחון בגיל הרך מתבצע במרכזים להתפתחות הילד הממוקמים ברחבי הארץ.

2. גילאי גן חובה מאפשרים פנייה אל פסיכולוג חינוכי העוסק בתחום.

3. גילאי בית ספר יסודי או חטיבות ביניים מאובחנים תוך מעורבות של פסיכולוג חינוכי מטעם בית הספר או הרשות המקומית. בית הספר יחד עם הפסיכולוג הם שמפנים את ההורים לייעוץ ואבחון דידקטי בשירות הפסיכולוגי.

4. אבחון בגילאי תיכון יבוצע לרוב במכונים פרטיים.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 יחיאל לוי


 


מאמרים נוספים מאת יחיאל לוי
 
פתרון חכם של בנייה
אחד מאותם פתרונות שקיימים בארץ, ואותם מבצעים לא מעט קבלנים גדולים הוא פרויקט של פינוי בינוי שמופיעים כבר בכל עיר ועיר.

נסיעה מהנה ברכבי השכרה
רכבי יוקרה הם כאלה שיכולים להציע הנאה גדולה, בעיקר אם הם כאלה שמציעים תמורה מלאה עבור העלות ששולמה.

יוצאים לטיול יומי בקלנועית
נכון להיום יש הרבה מאוד סוגים של פתרונות המסייעים לנוע בצורה כמה שיותר עצמאית, את אחד מאלה מספקת הקלנועית.

טיפים לניקיון מקצועי של משרד
כיצד ניתן לשמור על חלל עם ניקיון איכותי בכל יום מחדש? הנה כמה טיפים שיסייעו לה לקרות בכל סוג של משרד, מהכי גדול או קטן.

שנה חדשה קלנועיות חדשות
07/01/21 | רכב
גם שנת 2021 היא כזו שבה תהיה תנועה נוחה עבור כל מי שחפץ בכך, ועם מבחר רחב של שינויים לטובה זה רק שאלה של זמן עד שבוחנים לרכישה את הקלנועית הבאה.

צו ירושה או קיום צוואה
05/01/21 | ירושה
לצד כל אלה הדברים שאותם יש להסדיר הם עניינים פיננסיים שקשורים אל כל הרכוש שנותר לאחר שאדם נפטר.

משרד תל אביבי נעים ונקי
משרד תל אביבי חייב לכלול את התחושה הנכונה לעסקים, ואחת מאלה כוללת פעולה של ניקיון שאותה מספקים חברות של ניקיון, רק באיזו בוחרים?

חגיגות סיום תיכון
נכון להיום, חגיגות מסוג נשפים מפוארים שמזכירים לא מעט את כל מה שקורה במסיבות סיום תיכון שקיימות בארצות רחוקות, עם בגדים ממותגים לאירועים ורכבים לא פחות יוקרתיים.

כבישים מלאים בסימנים
החיבור הזה שבין רשימה ארוכה של צבעים ולמה שהם נועדו מביא אל מנעד רחב של צבעים שכל הזמן נוצרים ואל האפשרות לקבל בדיוק את מה שצריכים מתוך רשימה ארוכה של צבעים. אחד מכל אלה הוא צבע לסימון כבישים.

מקום נקי לעבודת משרד יעילה
כל משרד יכול להיות בעל עיצוב פנים ייחודי לו או כזה שנראה גנרי למדי, אבל הדבר הבא שחשוב שיהיה קיים בכל סוג של משרד הוא הניקיון שלו, מכל עבר ובכל פינה.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI