דף הבית חינוך ולימודים ליקויי למידה אבחון פסיכולוגי בתל אביב
אבחון פסיכולוגי בתל אביב
שאול תמרקין 08/09/14 |  צפיות: 9015

אם תשאלו פסיכולוגים או פסיכיאטריים איך קורה שאדם לוקה בהפרעות או בעיות נפשיות כלשהן, הם יאמרו שיכולות להיות לכך שתי סיבות. סיבה אחת קשורה לגנטיקה. כידוע, מי שבמשפחה שלו יש רקע נפשי כלשהו, יש סיכוי גדול יותר שגם לו יהיו הפרעות נפשיות, ובפרט אם מדובר באחד ההורים; והסיכוי ללקות בהפרעה גדול עוד יותר אם שני ההורים מגיעים עם רקע נפשי.

סיבה שנייה להתפרצות של הפרעה נפשית קשורה לגורמים סביבתיים. אדם יכול לנהל חיים שגרתיים לגמרי אך ברגע שהוא נמצא תחת לחץ הוא עלול ללקות בהפרעה נפשית קשה שפוגעת באיכות החיים שלו וגם באיכות החיים של הקרובים אליו (משפחה מדרגה ראשונה).

הפרעות נפשיות בקרב תושבי תל אביב

אם נבחן את הסיבה השנייה – הפרעות נפשיות על רקע סביבתי – נוכל לשער כי לאנשים שחיים בתל אביב ומנסים לשרוד בה יש סיכוי גדול יותר ללקות בהפרעה כלשהי. הלא החיים בתל אביב הם בדרך כלל הרבה יותר תזזיתיים וגם מלחיצים מאוד, ואנשים רבים עשויים לקרוס תחת הלחץ. משום כך, אבחון פסיכולוגי בתל אביב הוא שירות נפוץ ונדרש, הן בקרב הורים לילדים והן בקרב אלו שאינם צריכים ליווי של אפוטרופוס כדי ללכת לפסיכיאטר או פסיכולוג.

ההחלטה להגיע לאבחון ולקבל את הטיפול הנדרש

כאשר מדובר בילדים, ההחלטה האם לקבל אבחון פסיכולוגי בתל אביב או לא תלויה בהורים שלהם. מכיוון שההחלטה היא בידי אדם שקרוב לילדים ורואה מה עובר עליהם מזווית ראייה חיצונית, הם יכולים לזהות את הצורך באבחון פסיכולוגי. אם אתם הורים לילדים, כדאי לכם לבחון היטב את הילדים שלכם ולהיות יותר מעורבים בחיים שלהם.

לעומת זאת, כאשר מדובר באדם בוגר שיכול לקבל החלטות בכוחות עצמו, הדברים נהיים מורכבים במיוחד. מעטים האנשים שיודעים לזהות בעצמם שיש להם בעיה כלשהי שמצריכה אבחון פסיכולוגי וטיפול פסיכיאטרי, ורובם למעשה חיים בהכחשה מסוימת או חוסר ידיעה. לכן, במקרה של אנשים בוגרים ועצמאיים, ובעיקר אלו שחיים לבדם ובריחוק מבני משפחה, ההפרעה הנפשית לא תמיד מאובחנת ברגע הנכון ולוקח זמן רב עד שמקבלים את הטיפול הנדרש.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 שאול תמרקין


 


מאמרים נוספים מאת שאול תמרקין
 
אחסנת תכולת דירה
אם יש לכם חפצים בדירה שאתם לא צריכים לעת עתה אך אינכם רוצים למכור אותם, שירות אחסנת תכולת דירה ייתן לכם את הפתרון המושלם.

שירותי הובלות במרכז
אתם עוברים דירה במרכז הארץ? שירותי הובלות במרכז יאפשרו לכם לחסוך את המאמץ הפיזי הנדרש כדי להזיז חפצים כבדים וארגזים.

רופא עיניים
כל מי שמרגיש כאבי ראש או עייפות לאחר צפיה בסרט או קריאת ספר ראוי שילך לבדיקת ראייה אצל רופא עיניים מקצועי באמצעות קופת החולים שלו. אולי הגיע הזמן למשקפי ראייה.

ניתוח עיניים להסרת משקפיים
ניתוח עיניים בלייזר יכול לסייע לאנשים להיפטר ממאגר משקפי הראייה שלהם ולהתחיל לראות הרבה יותר חד ומדויק גם ללא עזרת המשקפיים (או עדשות). הנה כמה דברים שכדאי לדעת, למי מכם ששוקל לעשות את הניתוח.

אדריכלות ועיצוב בישראל
אדריכלות ועיצוב בישראל צברו עם השנים מעמד גבוה יותר בשל העובדה שהם משפיעים על איכות המגורים שלנו. לפני שמוכרים או משכירים דירה ואם קונים דירה ישנה ולא משופצת, שני התחומים האלו נכנסים לתמונה.

פדיקור רפואי
טיפולים בציפורני הרגליים הם לא דבר חדש אך פדיקור רפואי הוא בהחלט ריענון בתחום זה שהחל לצבור פופולריות לפני מספר שנים ומאפשר טיפול בבעיות רגליים שונות ומניעה של בעיות כאלו לעתיד.

טיפול פנים מקצועי
רוצה להיראות יותר זוהרת ויפה? טיפול פנים מקצועי יעזור לך להשיג את המראה המושלם. אצל קוסמטיקאית מקצועית תוכלו לקבל את הטיפולים שמתאימים לך, לשפר את מרקם העור, לשמור עליו ולטפח אותו.

תקלות כיריים ודליפות גז
תקלות כיריים ודליפות גז לא רק פוגעות במידת היעילות של הכיריים שלנו בבית אלא גם מהוות מפגע בטיחותי. איך מגלים אם יש בעיה בכיריים והאם תמיד אפשר או כדאי לתקן אותה?

שיעורי עזר במתמטיקה להצלחה בבחינות
09/09/14 | חינוך אחר
אם הילד שלכם מתקשה במקצוע המתמטיקה, אין סיבה שילמד לבד. בעזרת שיעורי עזר במתמטיקה אתם יכולים לעזור לילד שלכם לעבור את המבחנים ואת הבגרות, ואולי אפילו בהצלחה.

ייעוץ סטטיסטי לתלמידי מחקר
09/09/14 | כלכלה
תלמידי מחקר שנדרשים להגיש עבודות עם חלק סטטיסטי יכולים להיעזר בשירותי ייעוץ סטטיסטי כדי לנתח נתונים של המחקר ולהציג את הנתונים בגרפים, טבלאות וכן הלאה. מדובר בשירות שחיוני לתוצאות המחקר.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI