דף הבית חינוך ולימודים ליקויי למידה אבחון לקויות למידה – מי צריך את זה?
אבחון לקויות למידה – מי צריך את זה?
הדס כהן 01/09/14 |  צפיות: 9083

אבחון לקויות למידה - מי צריך את זה?

כל אחד ואחד מאתנו בילדותו למד בבית ספר יסודי, ורבים מאתנו זוכרים לפחות ילד אחד בכיתה שהתקשה בלימודים, קושי אשר גרם לו לציונים נמוכים וחוסר יכולת לשמור על אותו הקו בלמידה עם שאר התלמידים בכיתה. קשיי לימוד כאלו הנקראים כיום לקויות למידה גורמים לתלמידים הללו להרגיש פחות מקובלים והביטחון העצמי שלהם יורד בהתאם. אבחון לקויות למידה שקיים היום בא בשביל למצוא את הבעיה שממנה סובל התלמיד, בעיה שברוב המקרים הינה קוגנטיבית הניתנת לטיפול או לפחות לשיפור המצב.

מבחן TOVA כחלק מאבחון כולל

אחת האפשרויות היום לאיתור וכן אבחון לקויות למידה אצל תלמידים נקרא אבחון TOVA. באבחון הזה מתבצעת הערכה נוירולוגית הבודקת את רמת ההיפראקטיביות והריכוז של התלמיד ולאחר ההבחנה הזו ניתן לקבל החלטות בקשר לטיפול ולקידום התלמיד. אבחון TOVAהוא אבחון שמתבצע על ידי מבחן קצוב בזמן שבמהלכו רואה התלמיד צורות שונות ובהתאם להוראות מקדימות הוא אמור להגיה אליהן בלחיצה על אחד המקשים או שלא. האבחון הזה הינו כלי חשוב בסדרת אבחונים המצביעים על בעיה מסוימת ברמה הקוגניטיבית אצל התלמיד.

אבחון דידקטי ופסיכודידקטי

האבחון הנ"ל ועוד אבחונים רבים נוספים בוחנים את מצבו הקוגניטיבי של הילד וניתן לאחריהם לדעת האם התלמיד אינו מסתדר עם חשבון, מספרים, צורות, קשיי שפה, קשיי דיבור, ואחרים אך לעיתים צריך לעשות אבחון פסיכודידקטי שנוגע במצבו הרגשי של הילד ומתבצע על ידי פסיכולוג. במהלך האבחון הזה ניתן לגלות חסמים רגשיים אצל התלמיד, חסמים שיכולים להיווצר מקשיי יום יום בבית, בבית הספר וכדומה, ולאחר שהפסיכולוג מאבחן את הבעיות הרגשיות הוא יודע לתת להורים ולמורים כלים להתמודד עם הבעיה ולהקל על התלמיד.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 הדס כהן


 


מאמרים נוספים מאת הדס כהן
 
מה ההבדל בין השתלות שיער באירופה להשתלות שיער בתורכיה?
בשנה האחרונה אנחנו עדים לתופעה שאלפי ישראלים נוהרים לתורכיה על מנת לבצע השתלות שיער במחירים שהם משמעותית נמוכים אל מול המחירים בארץ, באירופה ובארה"ב. במאמר זה ננסה להסביר מה הם ההבדלים בין מרפאות/רופאים באירופה אל מול מרפאות בתורכיה וננסה להבין האם מה שעולה בזול עלות לעלות אח"כ ביוקר.

נפתחת בפניכם דלת לעולם קל וחכם יותר
15/02/18 | אדריכלות
כמה חשיבות אנחנו מייחסים באמת לדלת הכניסה שנפתחת מאליה כשאנחנו נכנסים, או לכל מוצר חשמלי שמקל על החיים שלנו? לדלתות האוטומטיות יש הרבה יותר חשיבות ממה שאנחנו חושבים.

ידע זה כוח
הלימודים בבתי הספר הם מסגרת מצוינת, אבל בשל העומס הגדול לא תמיד ניתן לקבל בהם את מלוא תשומת הלב לכל תלמיד, לכן ישנה אפשרות חיצונית להרחיב את השעורים.

כמה באמת עולה אמנות
גיליתם תכשיט עתיק או פריט היסטורי שזקוק להערכת מחיר או בדיקת מקוריות? אל תהססו, יש סיכוי שיש בידכם הון גדול.

נתנאל סמריק - כשהסינים רוצים לקרוא בעברית הם פונים לקונטנטו נאו
01/06/17 | ספרות
קונטנטו נאו היא הוצאה לאור שמתמחה בהוצאת ספרים ישראליים לאור בחו"ל, אחרי תרגומם לשפות שבהן יש להם את הפוטנציאל הגדול ביותר לדבר לקהל המקומי. ההוצא הקמה מייסודו של נתנאל סמריק, מקים ההוצאה האם קונטנטו דה סמריק לפני כעשור.

תפקידו של נוטריון בתל אביב
נוטריון הינו למעשה עורך דין אשר עבר את ההדרכה ואת ההסמכה המתאימה מטעם משרד המשפטים לספק שירותים נוטריונים שונים. תפקידו של נוטריון בתל אביב הוא תפקיד יוקרתי, ולא כל עורך דין יכול להיות גם נוטריון. מבין שלל תפקידו של הנוטריון, ניתן למנות אישורים משפטים או חוקתיים שונים, עריכת תרגום נוטריוני, מתן ייפוי כוח ועוד.

תרגום נוטריון לספרדית
בכדי לקבל תרגום של מסמך לשפה הספרדית בעל אישור של נוטריון, עלינו לפנות אל נוטריון המספק שירותי תרגום מסמכים. על מנת לקבל תרגום נוטריון לספרדית אנחנו לא חייבים למצוא דווקא נוטריון הדובר את השפה, אלא נוטריון אשר פועל אל מול מתרגמים בשפות שונות.

שירותי נוטריון לאנגלית
יש לא מעט מסמכים שדורשים תרגום נוטריוני מוסמך מהשפה האנגלית לעברית ומהשפה עברית לאנגלית. לרוב המסמכים קשורים למגוון סטטוסים שונים, כך שבין היתר מדובר בתעודת נישואין, תעודת תושב, תעודת רווקות, תעודת מקצוע וכו', כאשר בין היתר גם ניתן למצוא מגוון תרגומים של פסקי דין.

שירותי נוטריון לצרפתית
02/09/16 | כללי
כאשר פונים לקבל שירות של נוטריון, אין צורך להשוות מחירים, וזאת כי עבור כל סוג של שירותי נוטריון ניתן למצוא מחיר אחיד, וזאת ללא הבדל אם פונים למשרד נוטריונים כזה או אחר.

שירותי נוטריון לרוסית
לא חסרים מקרים בגינם עשוי להתעורר צורך למצוא נוטריון לרוסית. בין היתר ייתכן ומדובר על מגון מסמכים שמשרד הפנים מבקש את מעורבותו של נוטריון לרוסית (תרגום תעודה עבור שינוי שם, תרגום ת"ז, תרגום רישיון נהיגה וכו')
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI