דף הבית חינוך ולימודים ליקויי למידה אבחון ליקויי למידה דידקטי ופסיכודידקטי
אבחון ליקויי למידה דידקטי ופסיכודידקטי
הדס כהן 01/09/14 |  צפיות: 9207

אבחון ליקויי למידה דידקטי ופסיכודידקטי

למי מאתנו לא היה חבר לכיתה כזה שלא הצליח במבחנים ולא ממש היה בעניינים בזמן הלימודים? לרובינו היה לפחות חבר אחד כזה לכיתה, זה שתמיד נשאר מאחור ולא מצליח להדביק את חומר הלימוד בכיתה, וחלקנו אף מכירים את זה על עצמנו. נכון, לעיתים מצב כזה מגיע בגלל "שובבות יתר" וחוסר רצון ללמוד אך בלא מעט מן המקרים מדובר על לקות למידה, כזו שאם מאבחנים בזמן ניתן לטפל בה ולסייע לתלמיד בהדבקת החומר כמו גם לקבל בשבילו הקלות מאוחר יותר במבחני בגרות. ישנו אבחון דידקטי ואבחון פסיכודידקטי ואלו שני דברים שונים.

אבחון שהינו דידקטי

אבחון ליקויי למידה שהינו אבחון דידקטי מתמקד בפן הקוגניטיבי ובעיקר עוסק באיתור לקויות למידה. ישנן לקויות כלליות ורחבות אך ישנן גם לקויות ספציפיות שיכולות להתבטא בחוסר יכולת להתבטא נכון, קשיים בקריאה [בגיל מאוחר יחסית,] קשיים בכתיבה, קשיים בהבנת שאלות והוראות, אי עקביות בכתיבה [גודל, מרווחים, וכדומה] ובכלל, כל מה שקשור לקוגניציה אצל הילד ולאחר איתור הקשיים הספציפיים הללו ניתן לתת לו כלים להתמודד איתם ולהשתפר לאט לאט.

אבחון פסיכודידקטי

אבחון ליקויי למידה שהינו פסיכודידקטי הינו אבחון המתמקד בפן הרגשי אצל הילד והבנה למה הוא מתקשה כל כך בלימודים או במשהו ספציפי. אבחון פסיכודידקטי מתבצע אצל פסיכולוג ילדים ולעיתים עולים אף על בעיות מורכבות ועל דברים שקרו לילד ושלא דיווח עליהם [כמו ניצול, אלימות וכדומה] ולעיתים מבינים שהבעיה היא רגשית בגלל אירוע מסוים משמעותי בחייו של הילד כמו הליכי גירושים של הוריו וכדומה. לאחר האבחון והבנה של הבעיה ניתן לסייע לילד ובכך גם לסייע לו בלימודים ובמקרים רבים רואים תוך זמן קצר שיפור משמעותי.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 הדס כהן


 


מאמרים נוספים מאת הדס כהן
 
מה ההבדל בין השתלות שיער באירופה להשתלות שיער בתורכיה?
בשנה האחרונה אנחנו עדים לתופעה שאלפי ישראלים נוהרים לתורכיה על מנת לבצע השתלות שיער במחירים שהם משמעותית נמוכים אל מול המחירים בארץ, באירופה ובארה"ב. במאמר זה ננסה להסביר מה הם ההבדלים בין מרפאות/רופאים באירופה אל מול מרפאות בתורכיה וננסה להבין האם מה שעולה בזול עלות לעלות אח"כ ביוקר.

נפתחת בפניכם דלת לעולם קל וחכם יותר
15/02/18 | אדריכלות
כמה חשיבות אנחנו מייחסים באמת לדלת הכניסה שנפתחת מאליה כשאנחנו נכנסים, או לכל מוצר חשמלי שמקל על החיים שלנו? לדלתות האוטומטיות יש הרבה יותר חשיבות ממה שאנחנו חושבים.

ידע זה כוח
הלימודים בבתי הספר הם מסגרת מצוינת, אבל בשל העומס הגדול לא תמיד ניתן לקבל בהם את מלוא תשומת הלב לכל תלמיד, לכן ישנה אפשרות חיצונית להרחיב את השעורים.

כמה באמת עולה אמנות
גיליתם תכשיט עתיק או פריט היסטורי שזקוק להערכת מחיר או בדיקת מקוריות? אל תהססו, יש סיכוי שיש בידכם הון גדול.

נתנאל סמריק - כשהסינים רוצים לקרוא בעברית הם פונים לקונטנטו נאו
01/06/17 | ספרות
קונטנטו נאו היא הוצאה לאור שמתמחה בהוצאת ספרים ישראליים לאור בחו"ל, אחרי תרגומם לשפות שבהן יש להם את הפוטנציאל הגדול ביותר לדבר לקהל המקומי. ההוצא הקמה מייסודו של נתנאל סמריק, מקים ההוצאה האם קונטנטו דה סמריק לפני כעשור.

תפקידו של נוטריון בתל אביב
נוטריון הינו למעשה עורך דין אשר עבר את ההדרכה ואת ההסמכה המתאימה מטעם משרד המשפטים לספק שירותים נוטריונים שונים. תפקידו של נוטריון בתל אביב הוא תפקיד יוקרתי, ולא כל עורך דין יכול להיות גם נוטריון. מבין שלל תפקידו של הנוטריון, ניתן למנות אישורים משפטים או חוקתיים שונים, עריכת תרגום נוטריוני, מתן ייפוי כוח ועוד.

תרגום נוטריון לספרדית
בכדי לקבל תרגום של מסמך לשפה הספרדית בעל אישור של נוטריון, עלינו לפנות אל נוטריון המספק שירותי תרגום מסמכים. על מנת לקבל תרגום נוטריון לספרדית אנחנו לא חייבים למצוא דווקא נוטריון הדובר את השפה, אלא נוטריון אשר פועל אל מול מתרגמים בשפות שונות.

שירותי נוטריון לאנגלית
יש לא מעט מסמכים שדורשים תרגום נוטריוני מוסמך מהשפה האנגלית לעברית ומהשפה עברית לאנגלית. לרוב המסמכים קשורים למגוון סטטוסים שונים, כך שבין היתר מדובר בתעודת נישואין, תעודת תושב, תעודת רווקות, תעודת מקצוע וכו', כאשר בין היתר גם ניתן למצוא מגוון תרגומים של פסקי דין.

שירותי נוטריון לצרפתית
02/09/16 | כללי
כאשר פונים לקבל שירות של נוטריון, אין צורך להשוות מחירים, וזאת כי עבור כל סוג של שירותי נוטריון ניתן למצוא מחיר אחיד, וזאת ללא הבדל אם פונים למשרד נוטריונים כזה או אחר.

שירותי נוטריון לרוסית
לא חסרים מקרים בגינם עשוי להתעורר צורך למצוא נוטריון לרוסית. בין היתר ייתכן ומדובר על מגון מסמכים שמשרד הפנים מבקש את מעורבותו של נוטריון לרוסית (תרגום תעודה עבור שינוי שם, תרגום ת"ז, תרגום רישיון נהיגה וכו')
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI