דף הבית פיננסים וכספים כלכלת משק בית כלכלת המשפחה
כלכלת המשפחה
בן סגל 18/08/14 |  צפיות: 8423
כלכלת המשפחה הוא תחום שנוגע לכל אחד ואחד מאיתנו, כיוון שהוא עוסק באחד המשאבים החיוניים לנו – הכסף שלנו. הדרך שבה אנו מנהלים את כלכלת המשפחה משפיעה על היכולת שלנו להתקיים בכבוד בתקופת הפנסיה, על מה שנוכל לתת לילדים כאשר הם יגיעו לנקודות המשמעותיות בחיים כגון לימודים אקדמאיים, חתונה, הבאת ילדים וקניית דירה, ועל היכולת שלנו להגשים את החלומות שלא הגשמנו עד כה כי הם עולים הרבה מאד כסף.

 

מפסיקים להיות משפחה חורגת

המשפחה הממוצעת בישראל היא "משפחה חורגת", הנעזרת בהלוואות, בתשלומים, בקרדיט ובמניפולציות כלכליות שונות על מנת לסגור את החודש. המניפולציות הכלכליות הללו הן כמו קורי עכביש, הנכרכים סביב מי שמנסה להתנער מהם ומגבילים עוד יותר את תנועתו, שכן מגיע היום שבו הבנק לא מאשר הלוואות נוספות ותקרת האשראי נחצית והמינוס גואה. הפתרון האמיתי למצב זה הוא לשנות את דרך ההתנהלות עם הכסף, על ידי לימוד עקרונות הניהול של כלכלת המשפחה.

כאשר עסוקים בכל חודש באיזון התקציב לחודש הקרוב, לא משקיעים בתכנון לקראת העתיד. כך, רגע לאחר שמצאנו את האיזון העדין מגיעים החגים, החופש הגדול, שנת הלימודים או מבול ההזמנות לאירועים וזורקים אותנו שוב אל המרוץ המטורף ואל הסטטוס המתייג אותנו כמשפחה חורגת. ניהול כלכלת המשפחה מאפשר לנו להיערך מראש להפתעות אלו, שאינן באמת הפתעות, ועוזר לנו לשמור על האיזון לטווח הארוך.

 

למי מתאים ייעוץ כלכלי למשפחה?

ניהול כלכלת המשפחה הכרחי לכל משפחה בכל שלב. בין אם מדובר בזוג צעיר שעומד לפני ההחלטות הכלכליות המשמעותיות בחייו כגון חתונה, קניית דירה והבאת צאצאים, בין אם מדובר במשפחה חורגת הנמצאת בשלב החזרת המשכנתא והמאבק לצאת מהמינוס, ובין אם מדובר באנשים לפני גיל הפרישה.

ניהול כלכלת המשפחה מפחית רגישות לשינויים ברמות ההכנסה כתוצאה מלידות, פיטורין, מחלה או פרישה, ובשל התכנון מראש, הוא משאיר לנו את האפשרות להישאר באיזון גם כאשר שינוי דרמטי קורה. כאשר מנהלים תקציב לפי עקרונות כלכלת המשפחה, ניתן להיות בטוחים כי בכל שלב בו נמצא במעגל החיים, נוכל להתמודד מבלי לחזור להיות משפחה חורגת עם מינוס, ומבלי לכרוך סביבנו שוב את קורי העכביש.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 בן סגל


 


מאמרים נוספים מאת בן סגל
 
הפסוריאזיס הינה מחלה כרונית
הפסוריאזיס הינה מחלה כרונית אוטואימונית, אשר מאופיינת ע"י טלאים עם קשקשים, לוחיות וגירויים בעור. למרות שהסיבה למחלת עור זו אינה לגמרי מובנת, היא נחשבת לשיבוש גנטי. הפסוריאזיס מתפתח כשהמערכת החיסונית מאתרת תאים רגילים, ונותנת להם פקודה להתחיל בהתרבות יתר. הפסוריאזיס הינה מחלה ארוכת טווח וגורמת לסבל ואי נוחות רבה, ועל החולה להשתמש בתרופות עבור טיפול בפסוריאזיס.

לצאת מהמינוס
מינוס בבנק הוא מנת חלקם של רוב הישראלים. חלק נקלעו אליו בשל תאוות קניות, אחרים מממנים את הלימודים האקדמאיים היקרים, קבוצה נוספת התרגלה אליו לאחר שרכשה את הבית והחלה לשלם את המשכנתא, ואחרים התוודעו אליו לאחר בוא הילדים. השאיפה לצאת מהמינוס משותפת לכולם, אך רק מעטים עושים זאת בסופו של דבר.

כלכלת המשפחה
כלכלת המשפחה הוא תחום שנוגע לכל אחד ואחד מאיתנו, כיוון שהוא עוסק באחד המשאבים החיוניים לנו – הכסף שלנו. הדרך שבה אנו מנהלים את כלכלת המשפחה משפיעה על היכולת שלנו להתקיים בכבוד בתקופת הפנסיה, על מה שנוכל לתת לילדים כאשר הם יגיעו לנקודות המשמעותיות בחיים כגון לימודים אקדמאיים, חתונה, הבאת ילדים וקניית דירה, ועל היכולת שלנו להגשים את החלומות שלא הגשמנו עד כה כי הם עולים הרבה מאד כסף.

פסוריאזיס ויחסים
פסוריאזיס הינה מחלה נראית לעין, אשר יכולה להשפיע על יחסים במספר דרכים. קשה לדבר עם חברים ועם המשפחה על פסוריאזיס ואיך היא משפיעה על חייך. חולה עלול להימנע מפגישות רומנטיות, בגלל דימוי גוף נמוך עקב המחלה. לפסוריאזיס באברי המין יש השפעה משמעותית על מין ואינטימיות.

פסוריאזיס עשוי להשפיע על מערכות היחסים שלך, אבל הוא לא צריך לשלוט בהם. למדו כיצד לנהל את הפסוריאזיס ומערכות היחסים שלכם.


ייעוץ כלכלי למשפחה
בשנים האחרונות, השתרש בארץ התחום העוסק בייעוץ כלכלי למשפחה, העונה לשם ניהול כלכלת המשפחה. תחום זה נועד לספק למשפחות וליחידים את הדרך לצאת מהמינוס ולהתחיל לנהל את התקציב שלהם בצורה מחושבת ומתוכננת, הלוקחת בחשבון את העתיד ואת החלומות אותם היינו רוצים להגשים.

השיטות היעילות ביותר לריפוי פסוריאזיס
פסוריאזיס הינה ידועה כמחלת עור שכיחה. העובדה שמעל ל- 125 מיליון אנשים סובלים מפסוריאזיס הינה מדאיגה מאד. מחלה זו יכולה לפגוע בכל קבוצת אנשים כלשהי, אך בטבעה היא מחלה תורשתית. אנשים סובלים בטלאים לבנים על העור, קילופי עור, וקשקשים על פני הגוף. לרוע המזל אין דרך מהימנה למנוע מחלה זו. אך ישנם דרגים שונות לשיפור ניכר בפסוריאזיס. מחלת אוטואימוניות הינן שכיחות בארצות

זיהוי פסוריאזיס והסיבות להחמרתו
הפסוריאזיס הינה מחלת עור אשר משפיעה על תאי העור ומחזור החיים שלהם. עקב המחלה, תאים גדלים במהירות ונוצרים קשקשים עבים על פני העור. טלאים אדומים, יבשים ומגרדים אלה מגרים את עורו של האדם הנגוע במחלה.

טיפול בפסוריאזיס - חיים חדשים לחולי הפסוריאזיס!
הפורמולה הטבעית של DermaZor היא פריצת דרך מדעית, בעלת יעילות מוכחת לטיפול בפסוריאזיס ולהשבת העור למצבו הטבעי והבריא. נוסחא מהפכנית ורבת-העוצמה החושפת עור נקי מפסוריאזיס תוך מס' ימים! משחת דרמזור (DermaZor) לטיפול והקלה בעור מגורה, גרד, קשקשת, עור עבה ואדמומיות הנגרמים ממחלת העור פסוריאזיס, מונע וממזער התפרצויות חוזרות.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI