דף הבית מיסים מיסים שירותי ראיית חשבון עבור בעלי עסקים
שירותי ראיית חשבון עבור בעלי עסקים
יחיאל לוי 31/05/14 |  צפיות: 8343

שירותי ראיית חשבון עבור בעלי עסקים

תפקידו של אדם המוסמך על פי חוק לעסוק במקצוע ראיית חשבון הוא בין היתר לבצע ביקורות על דוחות כספיים, לתת חוות דעת עליהם ולתרום בהתנהלות מוניטרית. רואה חשבון רוכש השכלה רחבה בתחומים כגון מיסים, מימון, ביקורת חשבונאות ועוד. עבודתו כפופה למועצת רואי חשבון בישראל, שהיא גוף סטטוטורי האחראי גם על מתן הרישיון. אנשי מקצוע שעוברים את ההכשרה הנדרשת ומקבלים רישיון יכולים להצטרף אל מגוון רחב של תפקידים במשק. יחד עם זאת, כדאי להכיר את סל השירותים הבסיסי הניתן על ידי מומחים בתחום החשבונאות עבור בעלי עסקים.

השירותים השונים

שירותי ראיית חשבון המוצעים על ידי משרד מיומן כוללים כתיבת דוחות שנתיים. דוחות אלו נדרשים בעסק בכל סדר גודל, לרבות חברות קטנות ובינוניות וארגונים גדולים. גם סיוע בתכנית העסקית יכול להיות חלק מהשירותים הניתנים על ידי רואה חשבון, כאשר בין היתר יש לציין פתיחת תיקים לחברה, טיפול בעוסק פטור ומורשה ושידור דוחות עצמאיים באינטרנט. שכירים פונים אל משרדים מן הסוג הזה על מנת לקבל החזרי מס, אולם בעלי עסקים זקוקים לטיפול מקיף וקישור למוסדות.

מול אילו מוסדות מתנהל העסק?

כל בעל עסק בישראל מחויב להתנהל מול מוסדות רשמיים מסוימים. בהקשר הזה יש לציין כי תפקידו של רואה חשבון הוא לנסח את הבקשות, להבהיר דרישות מיוחדות ולהעלות על הכתב את האינטרסים של העסק. ההתנהלות העיקרית היא מול מוסדות מע"מ, מס הכנסה וביטוח לאומי, אולם יכול להיווצר מצב בו נדרשת התנהלות מול גורמים נוספים.

לסיכום, ראיית חשבון היא חלק מתחום רחב המהווה חלק בלתי נפרד מההתנהלות העסקית המודרנית. יש לפנות אל רואה חשבון ולבצע את הפעולות העסקיות על פי חוק.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 יחיאל לוי


 


מאמרים נוספים מאת יחיאל לוי
 
נהנים להיות במשרד
צריכה להיות תחזוקה שוטפת של המקום בו מתנהל העסק עצמו, ודבר זה אומר ניקיון, ניקיון ועוד ניקיון.

פתרון חכם של בנייה
אחד מאותם פתרונות שקיימים בארץ, ואותם מבצעים לא מעט קבלנים גדולים הוא פרויקט של פינוי בינוי שמופיעים כבר בכל עיר ועיר.

נסיעה מהנה ברכבי השכרה
רכבי יוקרה הם כאלה שיכולים להציע הנאה גדולה, בעיקר אם הם כאלה שמציעים תמורה מלאה עבור העלות ששולמה.

יוצאים לטיול יומי בקלנועית
נכון להיום יש הרבה מאוד סוגים של פתרונות המסייעים לנוע בצורה כמה שיותר עצמאית, את אחד מאלה מספקת הקלנועית.

טיפים לניקיון מקצועי של משרד
כיצד ניתן לשמור על חלל עם ניקיון איכותי בכל יום מחדש? הנה כמה טיפים שיסייעו לה לקרות בכל סוג של משרד, מהכי גדול או קטן.

שנה חדשה קלנועיות חדשות
07/01/21 | רכב
גם שנת 2021 היא כזו שבה תהיה תנועה נוחה עבור כל מי שחפץ בכך, ועם מבחר רחב של שינויים לטובה זה רק שאלה של זמן עד שבוחנים לרכישה את הקלנועית הבאה.

צו ירושה או קיום צוואה
05/01/21 | ירושה
לצד כל אלה הדברים שאותם יש להסדיר הם עניינים פיננסיים שקשורים אל כל הרכוש שנותר לאחר שאדם נפטר.

משרד תל אביבי נעים ונקי
משרד תל אביבי חייב לכלול את התחושה הנכונה לעסקים, ואחת מאלה כוללת פעולה של ניקיון שאותה מספקים חברות של ניקיון, רק באיזו בוחרים?

חגיגות סיום תיכון
נכון להיום, חגיגות מסוג נשפים מפוארים שמזכירים לא מעט את כל מה שקורה במסיבות סיום תיכון שקיימות בארצות רחוקות, עם בגדים ממותגים לאירועים ורכבים לא פחות יוקרתיים.

כבישים מלאים בסימנים
החיבור הזה שבין רשימה ארוכה של צבעים ולמה שהם נועדו מביא אל מנעד רחב של צבעים שכל הזמן נוצרים ואל האפשרות לקבל בדיוק את מה שצריכים מתוך רשימה ארוכה של צבעים. אחד מכל אלה הוא צבע לסימון כבישים.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI