דף הבית פיננסים וכספים משכנתא התשובה לשאלה מהי משכנתא
התשובה לשאלה מהי משכנתא
איציק דר 18/02/14 |  צפיות: 8665

אחד המאפיינים של העולם המודרני שבו אנו חיים כיום הוא הריבוי של המוצרים הפיננסיים השונים הממלאים את חיינו מכל עבר. אך אין ספק שאחד המוצרים הבסיסיים ביותר והנוכחים ביותר, בייחוד במציאות הישראלית, הוא המוצר הפיננסי שנקרא משכנתא. למי ששואל מהי משכנתא על רגל אחת, התשובה היא פשוטה. התשובה לשאלה מהי משכנתא היא: משכנתא היא הלוואה. אך בשונה מכל הלוואה אחרת, הנכס שאותו אנו מעוניינים לרכוש נותר משועבד לבנק עד שהלווים מסיימים להחזיר לבנק את גובה ההלוואה שלקחנו.

עד כאן התשובה הקצרה לשאלה מהי משכנתא. מי שמעוניין לקבל פרטים נוספים לשאלה מהי משכנתא, שואל בדרך כלל לא רק מהי משכנתא בפועל אלא גם מתעניין לדעת האם הוא עצמו יכול לקבל משכנתא ומי בכלל זכאי לקחת משכנתא וכן פרטים נוספים על האופציות השונות הקיימות בשוק הפניסיוני ובכלל, לעיתים בתוך השאלה של מהי משכנתא מקופלת השאלה מה בכלל כולל השוק הפיננסי בכללותו.

אז מי יכול לקבל משכנתא?

כל אחד שעומד בדרישות הבנק יכול לקבל משכנתא. כאשר באים לבקש משכנתא מהבנק, הבנק בודק את המצב הפיננסי הכללי של מבקש המשכנתא. אם הבנק מרוצה מהבדיקה, יכול הבנק בתנאים מסויימים להעמיד לרשות הלקוח הלוואת משכנתא עד לשיעור של כ 70% מערך הנכס. במקרים מסויימים אפילו אפשר לקבל הלוואה בשיעורים גבוהים עוד יותר כמו במקרים בהם ישנה הסכמה מוקדמת בין הקבלן לבין הבנק למשכנתאות.

ישראל כידוע היא מדינתו של העם היהודי ומשום שכך ניתן למצוא הרבה מאד תושבי חוץ המבקשים לרכוש דירות בישראל. בין אם הסיבה היא ציונות, אנטישמיות או פשוט מקום לנופש לתקופת החגים, אזרחי חוץ רבים מבקשים בשנים האחרונות לרכוש דירות ונכסים בישראל. בהקשר זה כמובן שיש לשאול מהי משכנתא לתושבי חוץ. משכנתא לתושבי חוץ לא שונה במהותה מכל משכנתא אחרת, פרט לעובדה שבמקרים אלו הבנק יבקש אחוז מימון אישי גבוהה יותר כדי לבטח את עצמו.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 איציק דר


 


מאמרים נוספים מאת איציק דר
 
Skype for business
סקייפ מאפשרת לקיים ישובות עבודה כשכל אחד יכול להיות ממוקם בצד השני של העולם. עם האופציה של Skype for business כל אחד יכול לשבת עם המחשב שלו, והשאר יראו אותו וידברו איתו בקלות

מערכות ראש לטלפונים
מערכות כאלו מאפשרות לקיים שיחת טלפון ובמקביל לשלוח פקס, לשלוח מייל, לסדר משהו על שולחן העבודה, ואפילו לאכול. בנוסף, יש היום לא מעט בעיות גב וצוואר שכמעט ולא היו קיימות בעולם הישן,

מהן מערכות ראש תומכות LYNC?
LYNC הינה תוכנת מסרים מידיים של מייקרוסופט והיא בדיוק כמו סקייפ, מסנג'ר ודומיה אשר יש לה אפשרות לצ'ט בין אנשים, שיחות שמע, שיחות וידאו ועוד, אך הייחודיות שלה היא שהיא גם מרכזיית טלפונים

טלקול פתרונות תקשורת בע"מ מספקת פתרונות שונים למוקדי שירות
. ראשית, מערכות הראש במידה והן איכותיות מסננות רעש. במוקד כזה עם כל כך הרבה עובדים וטלפונים יהיה קשה לעובדים להתנהל ויהיה קשה לעיתים גם ללקוחות לשמוע את נותן השירות מרוב רעש. בנוסף, הידיים משוחררות

תאטרון באר שבע וההצגות המציגות בו
13/04/15 | תיאטרון
בכדי לא לפספס את ההצגות הטובות ביותר אשר מציגות בתיאטרון באר שבע, חשוב להישאר מעודכנים. ישנן מספר דרכים לשמור על עדכניות – ראשית כל ניתן לחפש ברשת האינטרנט את צירופי המילים תיאטרון באר שבע הצגות ולבחור באפשרויות הרלוונטיות והעדכניות ביותר.

אטרקציות ותרבות בבאר שבע
באר שבע מהווה ככתובת הנכונה עבור כל מי שמחפש פעילויות תרבותיות שונות באזור הדרום. תחת הכותרת תרבות באר שבע ניתן למצוא – בתי קולנוע, תאטראות, גלריות, מוזיאונים, אתרים היסטוריים, הרצאות, סדנאות ועוד מגוון רחב של אפשרויות.

מקרר מסחרי – תכונות ושימושים
13/04/15 | תעשייה
כל מי שעושה שימוש באותם מקררים מסחריים מכיר את הסוגים שונים של המקררים ואת ההבדלים ביניהם. כך שכל מי שמחפש מקרר מסחרי עבור מטרה מסוימת יוכל למצוא מקרר אשר נועד באופן פרטני עבור מטרה זו.

על מקפיא שוכב ושימושיו השונים
13/04/15 | תעשייה
הייחודיות של מקפיא שוכב על סוגיו השונים בא לידי ביטוי בעובדה שיש לו פונקציה מתקדמת של הפשרה עצמית. בנוסף, מקפיאים מהסוג הזה חוסכים במקרים רבים באנרגיה, כך שהעלויות עבור צריכת החשמל יהיו נמוכות יותר מאשר במכשירי הקפאה מסוגים אחרים.

על התפקידים השונים של מד מוליכות?
למדי מוליכות ישנם תפקידים רבים ומגוונים ובין היתר: אבחון של שינויים במקורות מים מסוגים שונים. בקה על תהליכים של ייצור מים טהורים. בקרה על מיהול של כימיקליים במים. בקרה על כניסת שפכים בעת תהלים של טיפול בשפכים ותפקידים נוספים.

הליך רכישת מכשור מעבדתי
בכדי להבטיח שאתם אכן רוכשים מכשור מעבדתי איכותי ומקצועי, ההמלצה היא למצוא חברה מקצועית וותיקה בעלת מוניטין בתחום זה
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI