דף הבית חינוך ולימודים ליקויי למידה אבחון דידקטי או אבחון פסיכו דידקטי – מה צריך לעבור?
אבחון דידקטי או אבחון פסיכו דידקטי – מה צריך לעבור?
הדס כהן 15/01/14 |  צפיות: 9223

אבחון פסיכו דידקטי הינו אבחון הרבה יותר מורכב ומקיף מאבחון כמו אבחון דידקטי. היות ואבחון מהסוג אבחון דידקטי מיועד על מנת לאתר לקויות למידה אשר מגיעות בשל יכולות קוגנטיביות אשר בו נבדקות היכולות לקרוא ולכתוב, החשבון והשפה הזרה נכללים בו אבחונים עבור ילדים בריאים אשר אינם סובלים מהפרעות קשב וריכוז אלא רק מליקוי למידה בלבד. אבחון פסיכו דידקטי משלב את אבחון היכולות הקוגנטיביות של הילד תוך כדי התמקדות גם ביכולות הרגשיות של הילד. אבחון זה, נדרש עבור ילדים אשר מתקשים באופן רגשי וסובלים מלקויות למידה בשל סיבות חברתיות וסביבתיות.

איזה אבחון מתבצע ראשון ומתי פונים אל אבחון נוסף

האבחון הראשון אליו מפנים את המאובחנים הינו אבחון דידקטי היות ותמיד כדאי לשלול סיבות פסיכולוגיות וכך להתמקד ביכולות הלמידה בלבד. אם התוצאות באבחון זה לא מאתרות ממצא אשר מעיד על ליקוי למידה כתוצאה מהתפתחות או מיכולת מוטורית וקוגנטיבית, המאובחן יופנה אל ביצוע סוג האבחון השני -  אבחון פסיכו דידקטי מקיף אשר יבוצע על ידי פסיכולוג המתמחה ומתמקצע בלמידה. המאבחן יבדוק את הממצאים ועל פי הממצאים יתחיל את ביצוע האבחון הפסיכולוגי בו יבדוק את הנושא הרגשי והחברתי המשפיע על יכולות הלימוד של המאובחן.

היכן ניתן לבצע את האבחונים

כיום ניתן לבצע את האבחונים בכל קופות החולים המציעות אפשרות לביצוע אבחון דידקטי גם בהשתתפות עצמית בלבד, וגם עבור אבחון פסיכו דידקטי. היות והביקוש אל אבחונים מהסוג הזה, אינו גדול תאלצו להמתין זמן מסויים עד קבלת מועד האבחון. במרכזים הפרטיים להבדיל, תתאמו תור לביצוע האבחונים ותוך שבוע לערך תקבלו תור זמין לאבחון. כמובן שיש צורך לזכור שישנו הבדל מהותי בין עלות האבחון הפסיכו דידקטי במרכז פרטי לבין עלות האבחונים בקופות החולים.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 הדס כהן


 


מאמרים נוספים מאת הדס כהן
 
מה ההבדל בין השתלות שיער באירופה להשתלות שיער בתורכיה?
בשנה האחרונה אנחנו עדים לתופעה שאלפי ישראלים נוהרים לתורכיה על מנת לבצע השתלות שיער במחירים שהם משמעותית נמוכים אל מול המחירים בארץ, באירופה ובארה"ב. במאמר זה ננסה להסביר מה הם ההבדלים בין מרפאות/רופאים באירופה אל מול מרפאות בתורכיה וננסה להבין האם מה שעולה בזול עלות לעלות אח"כ ביוקר.

נפתחת בפניכם דלת לעולם קל וחכם יותר
15/02/18 | אדריכלות
כמה חשיבות אנחנו מייחסים באמת לדלת הכניסה שנפתחת מאליה כשאנחנו נכנסים, או לכל מוצר חשמלי שמקל על החיים שלנו? לדלתות האוטומטיות יש הרבה יותר חשיבות ממה שאנחנו חושבים.

ידע זה כוח
הלימודים בבתי הספר הם מסגרת מצוינת, אבל בשל העומס הגדול לא תמיד ניתן לקבל בהם את מלוא תשומת הלב לכל תלמיד, לכן ישנה אפשרות חיצונית להרחיב את השעורים.

כמה באמת עולה אמנות
גיליתם תכשיט עתיק או פריט היסטורי שזקוק להערכת מחיר או בדיקת מקוריות? אל תהססו, יש סיכוי שיש בידכם הון גדול.

נתנאל סמריק - כשהסינים רוצים לקרוא בעברית הם פונים לקונטנטו נאו
01/06/17 | ספרות
קונטנטו נאו היא הוצאה לאור שמתמחה בהוצאת ספרים ישראליים לאור בחו"ל, אחרי תרגומם לשפות שבהן יש להם את הפוטנציאל הגדול ביותר לדבר לקהל המקומי. ההוצא הקמה מייסודו של נתנאל סמריק, מקים ההוצאה האם קונטנטו דה סמריק לפני כעשור.

תפקידו של נוטריון בתל אביב
נוטריון הינו למעשה עורך דין אשר עבר את ההדרכה ואת ההסמכה המתאימה מטעם משרד המשפטים לספק שירותים נוטריונים שונים. תפקידו של נוטריון בתל אביב הוא תפקיד יוקרתי, ולא כל עורך דין יכול להיות גם נוטריון. מבין שלל תפקידו של הנוטריון, ניתן למנות אישורים משפטים או חוקתיים שונים, עריכת תרגום נוטריוני, מתן ייפוי כוח ועוד.

תרגום נוטריון לספרדית
בכדי לקבל תרגום של מסמך לשפה הספרדית בעל אישור של נוטריון, עלינו לפנות אל נוטריון המספק שירותי תרגום מסמכים. על מנת לקבל תרגום נוטריון לספרדית אנחנו לא חייבים למצוא דווקא נוטריון הדובר את השפה, אלא נוטריון אשר פועל אל מול מתרגמים בשפות שונות.

שירותי נוטריון לאנגלית
יש לא מעט מסמכים שדורשים תרגום נוטריוני מוסמך מהשפה האנגלית לעברית ומהשפה עברית לאנגלית. לרוב המסמכים קשורים למגוון סטטוסים שונים, כך שבין היתר מדובר בתעודת נישואין, תעודת תושב, תעודת רווקות, תעודת מקצוע וכו', כאשר בין היתר גם ניתן למצוא מגוון תרגומים של פסקי דין.

שירותי נוטריון לצרפתית
02/09/16 | כללי
כאשר פונים לקבל שירות של נוטריון, אין צורך להשוות מחירים, וזאת כי עבור כל סוג של שירותי נוטריון ניתן למצוא מחיר אחיד, וזאת ללא הבדל אם פונים למשרד נוטריונים כזה או אחר.

שירותי נוטריון לרוסית
לא חסרים מקרים בגינם עשוי להתעורר צורך למצוא נוטריון לרוסית. בין היתר ייתכן ומדובר על מגון מסמכים שמשרד הפנים מבקש את מעורבותו של נוטריון לרוסית (תרגום תעודה עבור שינוי שם, תרגום ת"ז, תרגום רישיון נהיגה וכו')
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI