דף הבית חינוך ולימודים ליקויי למידה מהן הסיבות הנפוצות ללקויות למידה ומתי יש לגשת לביצוע אבחון ליקויי למידה
מהן הסיבות הנפוצות ללקויות למידה ומתי יש לגשת לביצוע אבחון ליקויי למידה
הדס כהן 01/12/13 |  צפיות: 9244

לקויות למידה באות לידי ביטוי בשלוש מיומנויות לימוד בסיסיות; קריאה כתיבה וחשבון והוא נובע בעיקר מהפער בין ההישגים בתחומי הלימוד הללו לבין ההישגים שמצופים על פי רמת המשכל הכללית. אבחון ליקויי למידה נועד על מנת לאתר את הגורמים לליקויים אלו ובמהלכם נערכות בדיקות של תפיסה חזותית ושמיעתית. בנוסף, אבחון לקויות למידה בוחן גם את טיב הזיכרון ואת התהליכים השפתיים המורכבים של הנבחן.

כיצד לקויות למידה באות לידי ביטוי בפועל

לקויות למידה יכולות להתבטא  בקשיים בתחומי הלימוד השונים וגם בקושי בדיבור, בהקשבה בקואורדינציה וברכישת המיומנויות החברתיות. אבחון ליקויי למידה בוחן את הסיבות להיווצרות בעיות אלו  שיכולות להיות; בעיות הקשורות במבנה של המוח, מחוסר תקשורת בין חלקי המוח השונים או  בשל כמויות לא מתאימות של מוליכים עצביים שגורמים לקושי של המוח להשתמש בהם בצורה הראויה. אבחון לקויות למידה בוחן גם האם מדובר על סיבות חברתיות או נפשיות האם מדובר על חוסר ההתאמה של שיטת ההוראה ליכולות הספציפיות של התלמיד והאם קיימות דרכי טיפול שיכולות לספק לנבחן את הכלים הנדרשים לשיפור המצב.

מהן הסיבות האפשריות ללקויות למידה והיכן הכי כדאי לעשות זאת

המומחים ממליצים לגשת לביצוע אבחון ליקויי למידה במידה ונבחנים קשיי למידה לאורך זמן או במידה וקיימת חוסר יכולת לבצע בצורה יעילה את המשימות הבסיסיות בתחום הלימודים. מומלץ גם לגשת לביצוע אבחון לקויות למידה כאשר קיימים קשיים בזיכרון, בהבעה שבעל פה, ביכולת התמדה או ביכולת ארגון. על מנת לבחור את מוסד ההיבחנות בצורה היעילה ביותר ולקבל את תוצאות הבדיקות המהימנות ביותר, מומלץ לפנות למרכז האבחונים המקצועי ביותר שיספק את מערך האבחון המקיפה ביותר וכמו כן גם את צוות המאבחנים המיומן והמקצועי ביותר.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 הדס כהן


 


מאמרים נוספים מאת הדס כהן
 
מה ההבדל בין השתלות שיער באירופה להשתלות שיער בתורכיה?
בשנה האחרונה אנחנו עדים לתופעה שאלפי ישראלים נוהרים לתורכיה על מנת לבצע השתלות שיער במחירים שהם משמעותית נמוכים אל מול המחירים בארץ, באירופה ובארה"ב. במאמר זה ננסה להסביר מה הם ההבדלים בין מרפאות/רופאים באירופה אל מול מרפאות בתורכיה וננסה להבין האם מה שעולה בזול עלות לעלות אח"כ ביוקר.

נפתחת בפניכם דלת לעולם קל וחכם יותר
15/02/18 | אדריכלות
כמה חשיבות אנחנו מייחסים באמת לדלת הכניסה שנפתחת מאליה כשאנחנו נכנסים, או לכל מוצר חשמלי שמקל על החיים שלנו? לדלתות האוטומטיות יש הרבה יותר חשיבות ממה שאנחנו חושבים.

ידע זה כוח
הלימודים בבתי הספר הם מסגרת מצוינת, אבל בשל העומס הגדול לא תמיד ניתן לקבל בהם את מלוא תשומת הלב לכל תלמיד, לכן ישנה אפשרות חיצונית להרחיב את השעורים.

כמה באמת עולה אמנות
גיליתם תכשיט עתיק או פריט היסטורי שזקוק להערכת מחיר או בדיקת מקוריות? אל תהססו, יש סיכוי שיש בידכם הון גדול.

נתנאל סמריק - כשהסינים רוצים לקרוא בעברית הם פונים לקונטנטו נאו
01/06/17 | ספרות
קונטנטו נאו היא הוצאה לאור שמתמחה בהוצאת ספרים ישראליים לאור בחו"ל, אחרי תרגומם לשפות שבהן יש להם את הפוטנציאל הגדול ביותר לדבר לקהל המקומי. ההוצא הקמה מייסודו של נתנאל סמריק, מקים ההוצאה האם קונטנטו דה סמריק לפני כעשור.

תפקידו של נוטריון בתל אביב
נוטריון הינו למעשה עורך דין אשר עבר את ההדרכה ואת ההסמכה המתאימה מטעם משרד המשפטים לספק שירותים נוטריונים שונים. תפקידו של נוטריון בתל אביב הוא תפקיד יוקרתי, ולא כל עורך דין יכול להיות גם נוטריון. מבין שלל תפקידו של הנוטריון, ניתן למנות אישורים משפטים או חוקתיים שונים, עריכת תרגום נוטריוני, מתן ייפוי כוח ועוד.

תרגום נוטריון לספרדית
בכדי לקבל תרגום של מסמך לשפה הספרדית בעל אישור של נוטריון, עלינו לפנות אל נוטריון המספק שירותי תרגום מסמכים. על מנת לקבל תרגום נוטריון לספרדית אנחנו לא חייבים למצוא דווקא נוטריון הדובר את השפה, אלא נוטריון אשר פועל אל מול מתרגמים בשפות שונות.

שירותי נוטריון לאנגלית
יש לא מעט מסמכים שדורשים תרגום נוטריוני מוסמך מהשפה האנגלית לעברית ומהשפה עברית לאנגלית. לרוב המסמכים קשורים למגוון סטטוסים שונים, כך שבין היתר מדובר בתעודת נישואין, תעודת תושב, תעודת רווקות, תעודת מקצוע וכו', כאשר בין היתר גם ניתן למצוא מגוון תרגומים של פסקי דין.

שירותי נוטריון לצרפתית
02/09/16 | כללי
כאשר פונים לקבל שירות של נוטריון, אין צורך להשוות מחירים, וזאת כי עבור כל סוג של שירותי נוטריון ניתן למצוא מחיר אחיד, וזאת ללא הבדל אם פונים למשרד נוטריונים כזה או אחר.

שירותי נוטריון לרוסית
לא חסרים מקרים בגינם עשוי להתעורר צורך למצוא נוטריון לרוסית. בין היתר ייתכן ומדובר על מגון מסמכים שמשרד הפנים מבקש את מעורבותו של נוטריון לרוסית (תרגום תעודה עבור שינוי שם, תרגום ת"ז, תרגום רישיון נהיגה וכו')
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI