דף הבית חינוך ולימודים ליקויי למידה מהן בעיות קשב וריכוז
מהן בעיות קשב וריכוז
הדס כהן 16/09/13 |  צפיות: 9487

בעיות קשב וריכוז

בעיות קשב וריכוז הן שם כולל למגוון תופעות אשר קשורות ביכולת בריכוז, בעיקר אצל ילדים אך גם אצל מבוגרים. 7-10% מן הילדים סובלים מבעיות קשב וריכוז כאלה ואחרות, ו-6-8% מן המבוגרים סובלים מאותן הבעיות. בעיות קשב וריכוז גורמות לקשיים לימודיים רבים, ולעיתים גם לקשיים ביחסים בינאישיים, הנובעים מחוסר יכולת להתרכז בשיחה ארוכה, וכדומה. בעיות קשב וריכוז מגיעות לעיתים קרובות יחד עם היפראקטיביות - פעילות יתר, תזזיתיות ואימפולסיביות, אשר נובעת מחוסר יכולת של הילד לשהות במקום אחד או להתרכז בפעילות אחת.

אבחון בעיות קשב וריכוז

אבחון בעיות קשב וריכוז נעשה במספר אמצעים, אשר בוחנים את יכולת הריכוז של התלמיד, את משך הזמן בו הוא מסוגל להתרכז בפעולה מסוימת, את מידת הסחת הדעת שלו מן ההוראה שניתנה לו בעקבות הסחות דעת סביבתיות, ועוד. אבחון קשב וריכוז נעשה לעיתים כחלק מאבחון פסיכודידקטי, אשר נועד לאבחן באופן מדויק קשיים לימודיים נרחבים שנצפו אצל הילד. אולם לעיתים בודקים את תחום הקשב והריכוז גם באופן נפרד, כאשר ישנו רושם לבעיה כזו.

אבחון TOVA

אבחון TOVA הוא אחד האבחונים הנפוצים והמוכרים ביותר בתחום הקשב והריכוז. זהו אבחון ממוחשב, אשר בוחן יכולת משתנה של תשומת לב לגירויים שונים, ולמעשה, את יכולת הריכוז של הילד במשימה קבועה, ואת משך הזמן בו הוא מסוגל להתרכז במשימה. אבחון TOVA גם בוחן השפעה של תרופות המיועדות לקשיי קשב וריכוז, כמו ריטלין, על התפקוד באופן מעשי. לשם כך עובר הילד את המבחן ללא התרופה, לאחר מכן נוטל את התרופה וממתין כשעה, ולבסוף מבצע את המבחן בפעם השנייה. כך ניתן למדוד באופן השוואתי מדוק את ההשפעה של התרופה על הריכוז. אבחונים דומים נוספים הם אבחון BRC ואבחון MOXO.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 הדס כהן


 


מאמרים נוספים מאת הדס כהן
 
מה ההבדל בין השתלות שיער באירופה להשתלות שיער בתורכיה?
בשנה האחרונה אנחנו עדים לתופעה שאלפי ישראלים נוהרים לתורכיה על מנת לבצע השתלות שיער במחירים שהם משמעותית נמוכים אל מול המחירים בארץ, באירופה ובארה"ב. במאמר זה ננסה להסביר מה הם ההבדלים בין מרפאות/רופאים באירופה אל מול מרפאות בתורכיה וננסה להבין האם מה שעולה בזול עלות לעלות אח"כ ביוקר.

נפתחת בפניכם דלת לעולם קל וחכם יותר
15/02/18 | אדריכלות
כמה חשיבות אנחנו מייחסים באמת לדלת הכניסה שנפתחת מאליה כשאנחנו נכנסים, או לכל מוצר חשמלי שמקל על החיים שלנו? לדלתות האוטומטיות יש הרבה יותר חשיבות ממה שאנחנו חושבים.

ידע זה כוח
הלימודים בבתי הספר הם מסגרת מצוינת, אבל בשל העומס הגדול לא תמיד ניתן לקבל בהם את מלוא תשומת הלב לכל תלמיד, לכן ישנה אפשרות חיצונית להרחיב את השעורים.

כמה באמת עולה אמנות
גיליתם תכשיט עתיק או פריט היסטורי שזקוק להערכת מחיר או בדיקת מקוריות? אל תהססו, יש סיכוי שיש בידכם הון גדול.

נתנאל סמריק - כשהסינים רוצים לקרוא בעברית הם פונים לקונטנטו נאו
01/06/17 | ספרות
קונטנטו נאו היא הוצאה לאור שמתמחה בהוצאת ספרים ישראליים לאור בחו"ל, אחרי תרגומם לשפות שבהן יש להם את הפוטנציאל הגדול ביותר לדבר לקהל המקומי. ההוצא הקמה מייסודו של נתנאל סמריק, מקים ההוצאה האם קונטנטו דה סמריק לפני כעשור.

תפקידו של נוטריון בתל אביב
נוטריון הינו למעשה עורך דין אשר עבר את ההדרכה ואת ההסמכה המתאימה מטעם משרד המשפטים לספק שירותים נוטריונים שונים. תפקידו של נוטריון בתל אביב הוא תפקיד יוקרתי, ולא כל עורך דין יכול להיות גם נוטריון. מבין שלל תפקידו של הנוטריון, ניתן למנות אישורים משפטים או חוקתיים שונים, עריכת תרגום נוטריוני, מתן ייפוי כוח ועוד.

תרגום נוטריון לספרדית
בכדי לקבל תרגום של מסמך לשפה הספרדית בעל אישור של נוטריון, עלינו לפנות אל נוטריון המספק שירותי תרגום מסמכים. על מנת לקבל תרגום נוטריון לספרדית אנחנו לא חייבים למצוא דווקא נוטריון הדובר את השפה, אלא נוטריון אשר פועל אל מול מתרגמים בשפות שונות.

שירותי נוטריון לאנגלית
יש לא מעט מסמכים שדורשים תרגום נוטריוני מוסמך מהשפה האנגלית לעברית ומהשפה עברית לאנגלית. לרוב המסמכים קשורים למגוון סטטוסים שונים, כך שבין היתר מדובר בתעודת נישואין, תעודת תושב, תעודת רווקות, תעודת מקצוע וכו', כאשר בין היתר גם ניתן למצוא מגוון תרגומים של פסקי דין.

שירותי נוטריון לצרפתית
02/09/16 | כללי
כאשר פונים לקבל שירות של נוטריון, אין צורך להשוות מחירים, וזאת כי עבור כל סוג של שירותי נוטריון ניתן למצוא מחיר אחיד, וזאת ללא הבדל אם פונים למשרד נוטריונים כזה או אחר.

שירותי נוטריון לרוסית
לא חסרים מקרים בגינם עשוי להתעורר צורך למצוא נוטריון לרוסית. בין היתר ייתכן ומדובר על מגון מסמכים שמשרד הפנים מבקש את מעורבותו של נוטריון לרוסית (תרגום תעודה עבור שינוי שם, תרגום ת"ז, תרגום רישיון נהיגה וכו')
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI