דף הבית רפואה ובריאות פיזיולוגייה ניתוח החלפת מפרק ברך
ניתוח החלפת מפרק ברך
סנונית שירותי תוכן 02/04/13 |  צפיות: 9081

אם אתם סובלים מכאבים ממושכים ועזים בברך ואם אתם בגיל חמישים ומעלה, יתכן ששווה לכם לשקול לבצע ניתוח לפתרון הבעיה.

ניתוח החלפת מפרק ברך הוא ניתוח נפוץ למדי ובכל שנה עוברים אותו אלפי ישראלים. הניתוח מיועד לאנשים בגיל מבוגר מכיוון שהוא כולל שימוש במפרק ברך מלאכותי שאורך חייו הוא כעשר עד חמש עשרה שנים, ולפיכך לא מקובל לעשות אותו בגילאים צעירים מחשש שיצטרכו לחזור עליו שוב ושוב.

הניתוח מיועד לאנשים שהכאבים בברכיים פוגעים באופן קשה באיכות החיים שלהם וגורמים להם לקשיים תפקודיים. נהוג לבצע אותו רק לאחר מספר שנים שבמהלכן מטפלים בכאבים באמצעות כלים שמרניים יותר, כמו שימוש בכדורים אנטי-דלקתיים, פיזיותרפיה, זריקות וכו'.

ברוב המקרים, הניתוח מיועד לאנשים שסובלים ממחלת מפרקים כרונית. זו מחלה שגורמת לסחוס במפרק להתנוון והיא משפיעה גם על העצמות שמסביב. כמעט כל אחד סובל משחיקת סחוס ברמה כזו או אחרת, בשל העומס הרב שמוטל על הברכיים שלנו, אבל מי שסובל מהמחלה הכרונית מגיע למצבים קיצוניים במיוחד שבהם נגרמת פגיעה קשה לאזור כולו. הדבר יכול לפגוע גם בתפקוד מערכת השרירים באזור, לגרום לצליעה ולהקשות על ביצוע פעולות פשוטות כמו הליכה לקניות, עמידה ואפילו לגרום לכאבים בזמן ישיבה או שכיבה, דבר שיכול לפגוע באיכות השינה.

ניתוח החלפת מפרק ברך ניתן לבצע במספר בתי חולים בישראל. הניתוח נמשך בדרך כלל כשעתיים. המנתחים מבצעים את הניתוח באמצעות חתך בקדמת הברך. הם מוציאים את המפרק השחוק ומכניסים את השתל המלאכותי, שעשוי בדרך כלל ממתכת ומפולי-אתילן.

לאחר הניתוח יש צורך כמובן בהתאוששות. הכאבים נמשכים על פי רוב כמה שבועות ונחלשים בהדרגה. השיקום המלא, בעזרת פיזיותרפיה, יכול לקחת מספר חודשים. כמו בכל ניתוח, קיימים סיכונים, כך שיש לקחת זאת בחשבון. אם אתם חושבים שאתם מועמדים לביצוע הליך שכזה, עליכם להתייעץ עם אורטופד מומחה שיוכל להמליץ לכם אם כדאי לכם לעבור אותו או לא.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 סנונית שירותי תוכן


 


מאמרים נוספים מאת סנונית שירותי תוכן
 
ניתוח החלפת מפרק ברך
אם אתם סובלים מכאבים ממושכים ועזים בברך ואם אתם בגיל חמישים ומעלה, יתכן ששווה לכם לשקול לבצע ניתוח לפתרון הבעיה.

סדנאות לחברות
חברות רבות מחפשות דרכים להעשיר את העובדים שלהן, לתרום להם ידע וכל זאת מבלי להעיק ותוך שימוש באירועים שמשאירים רושם חיובי וגורמים לעובדים גם הנאה.

אופציות השקעה
31/03/13 | בורסת ת"א
רוצים להשקיע בשוק ההון, אבל אין לכם כוח וזמן להעמיק בקריאה של דוחות ובמעקב אחר כל אתרי החדשות הכלכליים?

כאב בברך
25/03/13 | רפואה
אחת הבעיות הרפואיות הנפוצות ביותר היא כאב בברך. על פי מספר מחקרים שנערכו בקרב אנשים מבוגרים בגילאי 60 ומעלה, כאבי ברכיים תוקפים יותר משישים אחוזים מהאוכלוסייה.

אופציות דיגיטליות - מה זה אומר
24/03/13 | בורסת ת"א
אם אתם מחפשים דרך קלה ופשוטה באופן יחסי להשקיע בשוק ההון ולהרוויח (או לפחות לנסות להרוויח) סכומי כסף גדולים, אתם יכולים לנסות ולעשות זאת באמצעות כלי השקעות שנקרא אופציות בינאריות או אופציות דיגיטליות.

כלב חדש בבית – טיפים לחינוך חבר המשפחה החדש
19/03/13 | חיות בית
כלב חדש שמגיע הביתה הוא כמו ילד קטן שמצטרף לחיק המשפחה. וכמו עם תינוק חדש, גם כאן ישנם תמיד חבלי לידה שצריך לעבור על מנת שתוכלו להתרגל אחד לשני.

איטריידר - שווה להכיר
10/03/13 | השקעות
אם אתם מחפשים כלי השקעה פשוט וקל להבנה שמתאים לכל אחד ויכול לאפשר למשקיעים לרשום רווחים גדולים תוך זמן קצר – שווה לכם להכיר את הכלי שנקרא השקעה באופציות בינאריות.

כאב גב - למה זה קורה?
אם אתם סובלים מבעיות של כאב גב - יתכן שהסיבה לכך נעוצה במקום שלא חשבתם עליו: שולחן העבודה שלכם.

חיזוק ברכיים
כאבי ברכיים הם מהבעיות הרפואיות הנפוצות ביותר. חלק מהאנשים סובלים מבעיות של כאבי ברכיים בשל פציעות או תאונות שהתרחשו בזמן של עיסוק ספורטיבי כזה או אחר, אחרים סובלים מפציעות שנגרמו בשל תאונות דרכים או נפילות

מידע על אופציות בינאריות
03/03/13 | השקעות
אם אתם מחפשים דרך לא מסובכת להשקיע בשוק ההון מהבית, שווה לכם להכיר את אחת משיטות ההשקעה הפופולריות ביותר בשנים האחרונות: השקעה באמצעות קנייה של אופציות בינאריות.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI