דף הבית חברה, פוליטיקה ומדינה חברה ומדינה אהבה תלויה בדבר / עמיחי סיבוני
אהבה תלויה בדבר / עמיחי סיבוני
הדס כהן 12/07/12 |  צפיות: 9887

אם נניח בצד את השאלה והפתרון המעשי בנושא שיוון בנטל הלאומי, ישנה שאלה אשר הרבה  יותר מטרידה  אותי. האם יחסי חילונים חרדים תלויים בשאלת השירות הצבאי / אזרחי?

האם האהבה של היהודי שנמצא מעבר לכביש מותנית במשהו? האם האהבה הזו תלויה בדבר? האם האחדות של עם ישראל תלוי במשהו?

כי אם התשובה היא כן. שרק אם הוא משרת בצבא ונוטל חלק בנטל הלאומי אזי יש בסיס לחיבור, אז ישנה בעיה חריפה מכל אי חלוקת נטל כלשהי. משום שזהו תסמין ברור של חברת שפע שרק מה שמשתלם לה ומייצר לה, אז הוא נחשב.

איפה נעלם כאן עיקרון הפלורליזם שבו דוגלים בד"כ דורשי השוויון? עיקרון שאומר שיש לקבל כל אחד איך שהוא. מחלוקות יכולות להיות וכנראה יהיו עוד לא מעט. אך אנו כחברה ישראלית יהודית חייבים לדעת להתעלות מעל כל זה ולרצות בכל מאודנו להתחבר לאחר, לאהוב אותו, גם אם הוא לא אוהב אותי, בטח לא להתנכר אליו, להכיר אותו ולא לדקלם סיסמאות שמבטאות בורות במידע בסיסי.

להכיר אנשים כאלה, לדבר איתם ולהבין שוואלה, הם בדיוק כמוני רק עם / בלי שטריימל או כיסוי ראש. מי שרוצה להתרומם עוד מדרגה יכול למצוא את הטוב בשני להעמיד כנגד עיניו ולהבין אולי שיש יותר מחבר מאשר מפריד.

כתוב בתלמוד 'לא חרבה ירושלים אלא על שדנו בה דין תורה' לכאורה תמיהה, כי אם נעשה דין ע"פ החוקים הקבועים אזי הכל מסודר. אלא שזו בדיוק הנקודה. אם נבחן אחד את השני רק ע"פ החוק ולא ע"פ מה שמעבר לחוק, קרי: לפנים משורת הדין, אזי אין לנו זכות קיום בארץ הזו, כי לא נצליח לשרוד אחד את השני.

_________________________________________________________________

מתוך הבלוג של צו פיוס, מאתר הארגון צו פיוס .


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 הדס כהן


 


מאמרים נוספים מאת הדס כהן
 
מה ההבדל בין השתלות שיער באירופה להשתלות שיער בתורכיה?
בשנה האחרונה אנחנו עדים לתופעה שאלפי ישראלים נוהרים לתורכיה על מנת לבצע השתלות שיער במחירים שהם משמעותית נמוכים אל מול המחירים בארץ, באירופה ובארה"ב. במאמר זה ננסה להסביר מה הם ההבדלים בין מרפאות/רופאים באירופה אל מול מרפאות בתורכיה וננסה להבין האם מה שעולה בזול עלות לעלות אח"כ ביוקר.

נפתחת בפניכם דלת לעולם קל וחכם יותר
15/02/18 | אדריכלות
כמה חשיבות אנחנו מייחסים באמת לדלת הכניסה שנפתחת מאליה כשאנחנו נכנסים, או לכל מוצר חשמלי שמקל על החיים שלנו? לדלתות האוטומטיות יש הרבה יותר חשיבות ממה שאנחנו חושבים.

ידע זה כוח
הלימודים בבתי הספר הם מסגרת מצוינת, אבל בשל העומס הגדול לא תמיד ניתן לקבל בהם את מלוא תשומת הלב לכל תלמיד, לכן ישנה אפשרות חיצונית להרחיב את השעורים.

כמה באמת עולה אמנות
גיליתם תכשיט עתיק או פריט היסטורי שזקוק להערכת מחיר או בדיקת מקוריות? אל תהססו, יש סיכוי שיש בידכם הון גדול.

נתנאל סמריק - כשהסינים רוצים לקרוא בעברית הם פונים לקונטנטו נאו
01/06/17 | ספרות
קונטנטו נאו היא הוצאה לאור שמתמחה בהוצאת ספרים ישראליים לאור בחו"ל, אחרי תרגומם לשפות שבהן יש להם את הפוטנציאל הגדול ביותר לדבר לקהל המקומי. ההוצא הקמה מייסודו של נתנאל סמריק, מקים ההוצאה האם קונטנטו דה סמריק לפני כעשור.

תפקידו של נוטריון בתל אביב
נוטריון הינו למעשה עורך דין אשר עבר את ההדרכה ואת ההסמכה המתאימה מטעם משרד המשפטים לספק שירותים נוטריונים שונים. תפקידו של נוטריון בתל אביב הוא תפקיד יוקרתי, ולא כל עורך דין יכול להיות גם נוטריון. מבין שלל תפקידו של הנוטריון, ניתן למנות אישורים משפטים או חוקתיים שונים, עריכת תרגום נוטריוני, מתן ייפוי כוח ועוד.

תרגום נוטריון לספרדית
בכדי לקבל תרגום של מסמך לשפה הספרדית בעל אישור של נוטריון, עלינו לפנות אל נוטריון המספק שירותי תרגום מסמכים. על מנת לקבל תרגום נוטריון לספרדית אנחנו לא חייבים למצוא דווקא נוטריון הדובר את השפה, אלא נוטריון אשר פועל אל מול מתרגמים בשפות שונות.

שירותי נוטריון לאנגלית
יש לא מעט מסמכים שדורשים תרגום נוטריוני מוסמך מהשפה האנגלית לעברית ומהשפה עברית לאנגלית. לרוב המסמכים קשורים למגוון סטטוסים שונים, כך שבין היתר מדובר בתעודת נישואין, תעודת תושב, תעודת רווקות, תעודת מקצוע וכו', כאשר בין היתר גם ניתן למצוא מגוון תרגומים של פסקי דין.

שירותי נוטריון לצרפתית
02/09/16 | כללי
כאשר פונים לקבל שירות של נוטריון, אין צורך להשוות מחירים, וזאת כי עבור כל סוג של שירותי נוטריון ניתן למצוא מחיר אחיד, וזאת ללא הבדל אם פונים למשרד נוטריונים כזה או אחר.

שירותי נוטריון לרוסית
לא חסרים מקרים בגינם עשוי להתעורר צורך למצוא נוטריון לרוסית. בין היתר ייתכן ומדובר על מגון מסמכים שמשרד הפנים מבקש את מעורבותו של נוטריון לרוסית (תרגום תעודה עבור שינוי שם, תרגום ת"ז, תרגום רישיון נהיגה וכו')
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI