דף הבית רפואה ובריאות התמכרויות שירותי טיפול בנפגעי סמים, אלכוהול והימורים במדינת ישראל
שירותי טיפול בנפגעי סמים, אלכוהול והימורים במדינת ישראל
יוסי בוזגלו 09/01/12 |  צפיות: 10518

בישראל ניתן למצוא מגוון שירותים לטיפול ושיקום מכורים לסמים, אלכוהול והימורים. מעל 15000 מכורים או נפגעי סמים, אלכוהול והימורים פונים למסגרות השונות שהמדינה מציעה לקבלת טיפול. השירותים מתפצלים לשלוש אפשרויות עיקריות:

1.       מרכזים לגמילה גופנית (אשפוזיות), מרכזים רפואיים לגמילה וטיפול (מרכזים אמבולטוריים) ומרכזים למכורים אופיאטים בטיפול תרופתי קבוע.

2.       תוכניות טיפול ושיקום במסגרת שירות בתי הסוהר.

3.       מרכזי טיפול ושיקום תחת מחלקות הרווחה במועצות המקומיות.

איך נכנסים למסגרת טיפולית

מכור לסמים, אלכוהול או הימורים המעוניין להיגמל באופן מוחלט נקלט במסגרת המתאימה לו. בדרך כלל גמילה מסמים שונים כמו גמילה מחשיש או גמילה מסמים קשים וכן גמילה מאלכוהול דורשת קליטה במסגרת מרכז אשפוז לתקופה הנעה בים עשרה ימים ועד למספר חודשים. הגמילה מבוצעת בפיקוח רפואי וכוללת לרוב טיפול תרופתי קצר מועד ככל האפשר בהתאם למצב המכור. מכור להימורים יקלט במרכזי יום ויעבור תהליך גמילה מהימורים הכולל טיפול נפשי. במידת הצורך יינתן טיפול תרופתי. כדי להיקלט במסגרת טיפולית על המכור לפנות למחלקת הרווחה בעירו או לפנות לאחת מהעמותות הקשורות למשרדי הממשלה או למועצה המקומית.

טיפול לאחר אשפוז

עם סיום תהליך הגמילה הקשה והמורכב של סמים נדרש טיפול המשך ותהליך שיקום אינטנסיבי. המשך הטיפול יעשה במסגרות כמו: מרכזי יום פתוחים, הוסטלים, מחלקות הרווחה במועצה המקומית, פנימיות, קבוצות תמיכה. בזמן תהליך זה יוכלו גם בני משפחת המכור להצטרף ולקבל ייעוץ, טיפול והכוונה.

טיפול ושיקום בקהילה

לאחר סיום תהלכי גמילה גופניים המטופל זקוק למסגרת מובנית ויומית בסביבת המגורים שלו. מסגרות אלה נותנות כלים למטופל איך לעמוד בפיתוי ולא לחזור להרגליו הרעים. המטרות העיקריות של טיפול בקהילה הן: השתלבות חזרה בחיי היומיום בבית ובין בני המשפחה, המנעות מחזרה לעולם הסמים, אלכוהול והימורים, רכישת מיומנויות לחזרה לחיים נורמטיביים עם גבולות וכללים ברורים.

בני נוער

טיפול בבני נוער מצריך טיפול שונה. מטרת הטיפול לסייע לבני נוער המחפשים ריגושים להפסיק את השימוש ההרסני בסמים ואלכוהול או לתת טיפול בשינוי ההתמכרות ההרסנית להימורים.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 יוסי בוזגלו


 


מאמרים נוספים מאת יוסי בוזגלו
 
אסטרולוגיה והתאמה זוגית
12 המזלות נשלטים בידי כוכבים ומייצגים טיפוסים שונים של בני אדם. נהוג לחלק את 12 המזלות לארבע קטגוריות

יסודות של אסטרולוגיה למתחילים
מתעניינים בעולם המסתורין של האסטרולוגיה? מסוקרנים לדעת מאין האסטרולוגים שואבים את המידע המרתק שלהם על בני אדם? לא מפתיע.

המלצה על "חברת פינוי דירות"
אני נשואה כבר 10 שנים ובזמן האחרון התחלתי להבחין כי בעלי מפתח בעיה של אגירת חפצים שונים וזבל שאין לנו שום צורך בו. בתחילה חשבתי כי מדובר במשהו שיעבור אך עם הזמן זה הפך להיות הרבה יותר חמור ובלי ששמתי לב המחסן של הבית שלנו, הגג והמרפסות הפכו להיות עמוסים בזבל וחפצים שונים אותם הוא מצא ברחוב.

בגידה בבסיס סגור
23/06/13 | בגידות
אל מרקוס סיפוקובס הגעתי לאחר ההחלטות קשה. מצד אחד, לא הייתי הטיפוס שמזמין חקירות אצל חוקר פרטי, מצד שני, הייתי חייבת לגלות את האמת והאמת הייתה קשה. המזל שלי היה שמרקוס הוא אחד האנשים האנושיים ביותר והחוקרים המקצועיים ביותר.

הורוסקופ כעיקרון ישים
מקורה של האסטרולוגיה מגיע אלפי שנים אחורה עד בבל העתיקה. עיקרה של תורה זו הוא חיזוי עתידו של האדם באמצעות הכוכבים. אחד הכלים המרכזיים של האסטרולוגיה הוא ההורוסקופ.

לרתק את הילדים באמצעות אטרקציות במרכז
אטרקציות זה הכוונה לבילויים מיוחדים שהם עולם שלם למוגרים ולצעירים. קשה מאוד לרצות ילדים והם דורשים גירויים מתמידים במיוחד בתקופת החופש הגדול וצריך למצוא להם את אטרקציות במרכז היכולים להתאים להם.

המערות בעיר העתיקה – עוד מגוון של אטרקציות בירושלים
אחת המערות הידועות ביותר בירושלים היא מערת צדקיהו, הבנויה תחת העיר העתיקה. הרבה אגדות סופרו על המערה הזאת עוד מתקופת בניית בית המקדש על ידי המלך שלמה על בריחתו של צדקיהו.

הורוסקופ וגלגל המזלות
הורוסקופ הוא מושג באסטרולוגיה. הוא לקוח מהשפה היוונית ופירושו "מבט לשעה". מדובר בסוג של פרשנות ותחזית אסטרולוגית שמתבססת על מיקומי השמש ביחס לגלגל המזלות.

פתרון לכאבי גב באמצעות מדרסים
כאבי גב. עשרות מאמרים, ואלפי מחקרים נעשו ועדיין נעשים, בבעיה הכואבת והנפוצה ביותר אצל בני האדם.

מדרסים- על רגל אחת
חשבתם פעם כמה לחץ מופעל על כפות הרגליים שלנו, בכל יום? הליכה, ריצה, עמידה הן רק חלק מהפעולות היומיומיות שאנו מבצעים שהאיבר העיקרי הפעיל בהן הוא כף הרגל.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI