דף הבית חברה, פוליטיקה ומדינה זכויות הפרט על ההבדל שבין תאונת עבודה למחלת מקצוע
על ההבדל שבין תאונת עבודה למחלת מקצוע
הדס כהן 03/08/11 |  צפיות: 10262

כאשר ברצונכם להגיש בקשה עבור מימוש זכויותיכם הרפואיות, יש להבדיל בין שני מקרים של בעיות בריאותיות הנגרמות כתוצאה מפעילות שהנכם מבצעים במקום העבודה, האחת היא תאונת עבודה והשניה מחלת מקצוע. לכל אחד מהשניים קיימים פרמטרים שונים של זכויות וקצבות, ודרך המרכז למימוש זכויות רפואיות ניתן לקבל את כל המידע הדרוש וכן עזרה בפעילות הבירוקרטית מול הרשויות הממשלתיות, כגון הביטוח הלאומי.

מחלת מקצוע נגרמת כתוצאה מפעילות בעבודה, והיא מתרחשת כאשר התנאים במקום העבודה סייעו באופן משמעותי להופעה של הבעיה הרפואיות. לכן, כדי לערוך מימוש זכויות רפואיות, יש להוכיח קשר סיבתי חזר בין העבודה לבין המחלה. את המרכז למימוש זכויות רפואיות מאיישים רופאים בעלי ידע וניסיון רב בתחום, ודרכם ניתן למצוא הוכחות מחקריות לקשר שבין חשיפה לחומר או סביבת עבודה מסוימת לבין הופעה של המחלה. חלק ניכר מהמחלות המוגדרות כפגיעה בעבודה מופיעות ברשימת התקנות של הביטוח הלאומי - כגון ירידה בשמיעה עקב חשיפה לרעש, פרקינסון עקב חשיפה לחומרי כימיים או רעילים, ועוד.

המרכז למימוש זכויות רפואיות מגדיר ארבעה גורמים עיקריים למחלת מקצוע: חשיפה פיזיולוגית כגון ישיבה ממושכת על הברכיים, חשיפה פיזיקאלית אשר עשויה לפגוע בשמיעה או חשיפה לקרינה, חשיפה כימית לחומרים ורעלים אשר עשויים לגרום להופעה של סרטן או מחלת הפרקינסון, וכן מימוש זכויות רפואיות יכול להיגרם עקב חשיפה ביולוגית לחיידקים או וירוסים.

מימוש זכויות רפואיות מיועד גם לנפגעי תאונות עבודה. מדובר באירוע של תאונה שהתרחש במהלך העבודה - גם בדרך לעבודה או בדרך חזרה ממנה. זהו אירוע פתאומי, בלתי צפוי וכן מתוכנן, אשר הביא לפגיעה פיזית או נפשית באדם. המרכז למימוש זכויות רפואיות מגדיר כיום שלושה שלבים עיקריים בתביעתם של נפגעי תאונות עבודה: שלב ההכרה בו נקבע אם קיים קשר סיבתי בין המחלה לבין העבודה, ותובע שנדחה בשלב ההכרה יוכל לפנות אל בית הדין לעבודה עבור הגשת ערעור. השלב השלישי הוא קביעת אחוזי הנכות  - בו נקבע מהו אחוז הנכות אשר משקף את הנזק שנותר לנפגע עקב התאונה.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 הדס כהן


 


מאמרים נוספים מאת הדס כהן
 
מה ההבדל בין השתלות שיער באירופה להשתלות שיער בתורכיה?
בשנה האחרונה אנחנו עדים לתופעה שאלפי ישראלים נוהרים לתורכיה על מנת לבצע השתלות שיער במחירים שהם משמעותית נמוכים אל מול המחירים בארץ, באירופה ובארה"ב. במאמר זה ננסה להסביר מה הם ההבדלים בין מרפאות/רופאים באירופה אל מול מרפאות בתורכיה וננסה להבין האם מה שעולה בזול עלות לעלות אח"כ ביוקר.

נפתחת בפניכם דלת לעולם קל וחכם יותר
15/02/18 | אדריכלות
כמה חשיבות אנחנו מייחסים באמת לדלת הכניסה שנפתחת מאליה כשאנחנו נכנסים, או לכל מוצר חשמלי שמקל על החיים שלנו? לדלתות האוטומטיות יש הרבה יותר חשיבות ממה שאנחנו חושבים.

ידע זה כוח
הלימודים בבתי הספר הם מסגרת מצוינת, אבל בשל העומס הגדול לא תמיד ניתן לקבל בהם את מלוא תשומת הלב לכל תלמיד, לכן ישנה אפשרות חיצונית להרחיב את השעורים.

כמה באמת עולה אמנות
גיליתם תכשיט עתיק או פריט היסטורי שזקוק להערכת מחיר או בדיקת מקוריות? אל תהססו, יש סיכוי שיש בידכם הון גדול.

נתנאל סמריק - כשהסינים רוצים לקרוא בעברית הם פונים לקונטנטו נאו
01/06/17 | ספרות
קונטנטו נאו היא הוצאה לאור שמתמחה בהוצאת ספרים ישראליים לאור בחו"ל, אחרי תרגומם לשפות שבהן יש להם את הפוטנציאל הגדול ביותר לדבר לקהל המקומי. ההוצא הקמה מייסודו של נתנאל סמריק, מקים ההוצאה האם קונטנטו דה סמריק לפני כעשור.

תפקידו של נוטריון בתל אביב
נוטריון הינו למעשה עורך דין אשר עבר את ההדרכה ואת ההסמכה המתאימה מטעם משרד המשפטים לספק שירותים נוטריונים שונים. תפקידו של נוטריון בתל אביב הוא תפקיד יוקרתי, ולא כל עורך דין יכול להיות גם נוטריון. מבין שלל תפקידו של הנוטריון, ניתן למנות אישורים משפטים או חוקתיים שונים, עריכת תרגום נוטריוני, מתן ייפוי כוח ועוד.

תרגום נוטריון לספרדית
בכדי לקבל תרגום של מסמך לשפה הספרדית בעל אישור של נוטריון, עלינו לפנות אל נוטריון המספק שירותי תרגום מסמכים. על מנת לקבל תרגום נוטריון לספרדית אנחנו לא חייבים למצוא דווקא נוטריון הדובר את השפה, אלא נוטריון אשר פועל אל מול מתרגמים בשפות שונות.

שירותי נוטריון לאנגלית
יש לא מעט מסמכים שדורשים תרגום נוטריוני מוסמך מהשפה האנגלית לעברית ומהשפה עברית לאנגלית. לרוב המסמכים קשורים למגוון סטטוסים שונים, כך שבין היתר מדובר בתעודת נישואין, תעודת תושב, תעודת רווקות, תעודת מקצוע וכו', כאשר בין היתר גם ניתן למצוא מגוון תרגומים של פסקי דין.

שירותי נוטריון לצרפתית
02/09/16 | כללי
כאשר פונים לקבל שירות של נוטריון, אין צורך להשוות מחירים, וזאת כי עבור כל סוג של שירותי נוטריון ניתן למצוא מחיר אחיד, וזאת ללא הבדל אם פונים למשרד נוטריונים כזה או אחר.

שירותי נוטריון לרוסית
לא חסרים מקרים בגינם עשוי להתעורר צורך למצוא נוטריון לרוסית. בין היתר ייתכן ומדובר על מגון מסמכים שמשרד הפנים מבקש את מעורבותו של נוטריון לרוסית (תרגום תעודה עבור שינוי שם, תרגום ת"ז, תרגום רישיון נהיגה וכו')
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI